9.1 C

Jusuf Nurkić vodio Bosnu i Hercegovinu do pobjede nad Belgijom

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u prijateljskoj utakmici u estonskom gradu Tartuu selekciju Belgije rezultatom 74:68.

Bh. tim bolje ulazi u ovaj meč. Iako se nije igrala previše efikasna košarka nakon četiri minute igre BiH je imala osam poena prednosti (10:2).

Održavao je tim Adisa Bećiragića prednost tokom prve dionice. Nije Belgija ozbiljno zaprijetila u prvoj dionici nakon koje su bh. košarkaši imali sedam poena prednosti, 20:13.

Prednost Bosne i Hercegovine tokom druge dionice uglavnom je bila dvocifrena. Ipak, Belgija nije dozvolila da se naša selekcija previše odvoji i do poluvremena su se vratili u meč. Na odmor se otišlo rezultatom 36:32 u korist košarkaša BiH.

Uvodne minute nastavka pripale su selekciji Bosne i Hercegovine. Prednost je veoma brzo ponovo bila dvocifrena i išla je na maksimalnih plus 14.

Ipak, ponovo je došlo do blagog pada u igri u finišu perioda. Belgija to koristi i nakon 30 minuta igre su još bili u utakmici (56:49).

Miralem Halilović i Jusuf Nurkić nisu dozvolili Belgiji da dođe do nekog eventualnog preokreta. Centarski par bh. selekcije bio je nezaustavljiv kada je to najviše trebalo, potom se priključio i Džanan Musa i Bosna i Hercegovina je upisala pobjedu u ovom meču.

Jusuf Nurkić je predvodio bh. selekciju u ovom meču sa 18 poena i devet skokova, Miralem Halilović i Džanan Musa dodali su po 14.

BiH: Nurkić 18, Gegić 5, Musa 14, Lazić 5, Vrabac 4, Roberson 2, Atić 3, Halilović 14, Kamenjaš 7, Čampara 2, Penava, Topolović.