23.2 C

Juventus je Ronalda doveo za titulu Lige prvaka, a nikad nije došao ni do polufinala

Juventus je sinoć u uzvratnoj utakmici Lige prvaka nakon produžetka pobijedio Porto 3:2, ali je ispao zbog manjeg broja golova u gostima.

Porto je poveo u 19. minuti golom Sergija Oliveire iz penala, a Federico Chiesa je s dva gola u nastavku osigurao Juventusu produžetak. Domaćini su od 54. minute igrali s igračem više nakon isključenja Taremija, Sergio Oliveira je u 115. izjednačio na 2:2, Rabiot u sljedećem napadu vratio Juventus u vodstvo, ali je Porto izdržao.

Cristiano Ronaldo odigrao je slabu utakmicu, a stručnjaci su ga okrivili za poraz, jer se kod drugoga gola Sergija Oliveire okrenuo u živom zidu i lopta je prošla ispod njega. Fabio Capello je izjavio da je to “nedopustivo”, a kritikama se pridružio i Andrea Pirlo, koji je rekao da to nikad nije vidio.

Ronaldo je tako i treću sezonu zaredom u Juventusu ostao bez zapaženijeg rezultata, a doveden je da između ostalog pokuša osvojiti Ligu prvaka.

Portugalac je u tri sezone u Juventusu zabio ukupno 14 golova u Ligi prvaka, jedan manje nego što je zabio u posljednjoj godini u Realu u Ligi prvaka. Osim toga, Juventus je do njegova dolaska u posljednjih desetak godina dvaput igrao finale Lige prvaka, a s najskupljim pojačanjem u klupskoj historiji nije došao dalje od četvrtfinala.