5.9 C

Sinoć je u okviru nogometne Lige prvaka odigrana utakmica između Juventusa i Lyona.

Iako je “stara dama” imala dominaciju prvi su zaprijetili gosti. Loptu u prostor dobio je Rybus, no njegov udarac iskosa s lijeve strane sa sedam, osam metara sjajnom reakcijom obranio je Buffon. Za goste se nesretnom pokazala 13. minuta kada je Sturaro izborio jedanaesterac, a siguran realizator bio je Higuain . Marchisio je u 25. minuti šutirao s 25 metara, međutim lopta je otišla pokraj gola. Nevjerojatnim promašajem u 39. minuti istaknuo se Higuain, kojeg je sjajno proigrao Mandžukić, no Argentinac je sam pred golom lavova pucao visoko iznad gola.

Gonalons je u sudačkoj nadoknadi zaprijetio iz prekida, no otišlo je to pokraj gola Buffona.

Prvu priliku Juve je u nastavku imao u 53. minuti kada je na 14 metara nečuvan ostao Mandžukić, međutim loše je zahvatio loptu i udarac je otišao pokraj gola. U 67. minuti Ghezzal je startao na Pjanića i to prilično oštro, a nakon tog starta bh. reprezentativcu je morala biti pružena pomoć. No, nije mogao nastaviti, pa ga je zamijenio Alex Sandro.

Lyon je u nastavku bio ipak bolja ekipa, a to su okrunili u U 85. minuti kada je Ghezzal ubacio iz slobodnjaka za Tolissa koji pogađa za 1:1. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Alexandre Lacazette imao je priliku donijeti pobjedu lavovima, ali je u posljednji trenutak njegov udarac blokirao Barzagli.

Inače, bila je ovo 100. utakmica Gianluigija Buffona u Ligi prvaka.