11.7 C

Juventus u derbiju pobijedio Romu (VIDEO)

Juventus je u Torinu slavio minimalnu pobjedu 1:0 protiv Rome koju im je donio Medhi Benatia u 18. minuti čime je Allegrijeva ekipa ostala na samo bod zaostatka za Napolijem i pobjegla Interu na pet bodova prednosti.

S druge strane, rimski klub zabilježio je i osmi uzastopni poraz na Allianz Stadiumu te je (s utakmicom manje) povećao zaostatak za vrhom ljestvice na sedam bodova.

Roma je u utakmicu ušla sa željom za iskupljenje nakon neočekivanog ispadanja iz kupa prošle srijede kada je Torino na Olimpicu 2:1 pobjedom izborio plasman u četvrtfinale.

S druge strane, Juventus je uspješno riješio kup susret protiv Genoe od koje je bio bolji s 2:0, a povratak u formu golom i asistencijom najavio je Paulo Dybala. Ipak, Allegri ga je i u ovoj utakmici, trećoj uzastupnoj u ligi, odlučio ostaviti na klupi i zaigrati u 4-3-3 sustavu te ga niti nije uvodio u igru iako je iskoristio samo dvije zamjene.

Mjesto u napadu domaćina dobio je Mario Mandžukić koji se na vrijeme oporavio od ozljede zadobivene protiv Bologne (strijelac u 3:0 pobjedi), u veznom redu od prve minute zaigrao je Miralem Pjanić, a na suprotnoj strani očekivano se od početka našao Edin Džeko.

Mjesto u napadu domaćina dobio je Mario Mandžukić koji se na vrijeme oporavio od ozljede zadobivene protiv Bologne (strijelac u 3:0 pobjedi), u veznom redu od prve minute zaigrao je Miralem Pjanić , a na suprotnoj strani očekivano se od početka našao Edin Džeko.

Roma je prva zaprijetila u petoj minuti susreta kada Florenzi ubacuje u šesnaesterac Juventusa gdje je Benatia pravovremeno oduzeo loptu Edinu Džeki u trenutku kada se spremao za udarac. Odmah potom uslijedila je kontra Juventusa, Cuadrado je proigrao Khediru koji loše zahvaća loptu na svega nekoliko metara od gola i upropaštava vrlo dobru priliku.

Osam minuta trebalo je Mandžukiću da zaprijeti Alissonu. Matuidi je ubacio s desne strane, a hrvatski napadač silovito je tukao glavom, no van okvira gola. I iduća prilika pripala je Juventusu, ovoga puta Pjanić se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju gdje ga je dočekao De Rossi i oduzeo mu loptu bez prekršaja.

Juventus u 19. minuti dolazi u zasluženo vodstvo. Lopta se nakon kornera čak dva puta odbijala od prečke na peterac, a iz trećeg pokušaja u gol ju je pospremio Medhi Benatia. Bio je to šesti gol torinske ekipe postignut nakon kornera u ovoj sezoni.

El Shaarawy je bio blizu poravnanja u 26. minuti, pucao je sa svega nekoliko metra udaljenosti, ali Szczesny je odličnom reakcijom spriječio siguran pogodak Rome. Svoj topovski udarac Nainggolan je okušao u 33. minuti i potencijalno dobru priliku upropastio poslavši loptu visoko iznad gol pucajući s preko 30 metara.

Pet minuta prije kraja poluvremena, Mandžukić je ponovno u prilici. S ruba kaznenog prostora odlučio se za prizeman udarac u suprotnu desnu stranu, no pred gola.

Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Juventusa koji je uz manji postotak posjeda lopte (45-55) imao 12 udaraca naspram četiri pokušaja Rome.

Juventus je i u drugo poluvrijeme ušao dominantno, s velike udaljenosti je pokušao Pjanić, prvu ozbiljniju priliku u nastavku vidjeli smo u 55. minuti. Ponovno su u prvom planu bili Mandžukić i Higuain, a dodavanje Hrvata bivši napadač Napolija nije iskoristio na najbolji način pucavši preko prečke.

Gosti su odgovorili preko Džeke koji je u petercu iskoristio ubačaj Florenzija, ali Benatia je još jednom odlično reagirao i oduzeo loptu bh. napadaču.

Mario Mandžukić u 60. minuti je morao privremeno izaći iz igre kako bi mu liječnici mogli sanirati povredu zadobivenu u duelu s protivničkim igračem te se ubrzo vratio u igru s bolnom grimasom. Hrvatski napadač ubrzo je kreirao stopostotnu priliku za Matuidija čiji udarac iskosa vrhunski brani Alisson.

Tek u 72. minuti Roma je prvi puta zaprijetila u drugom poluvremenu, a riječ je o prilici Edina Džeke koji se našao sam na oko deset metara udaljenosti od gola i neometan zapucao preko gola.

Najbliže izjednačenju Di Francescova ekipa bila je u 79. minuti kada je Florenzi prošao po desnoj strani i s male udaljenosti zatresao prečku. U posljednjih deset minuta utakmice gledali smo izrazitu dominaciju gostiju koji su činili sve kako bi došli do izjednačenja, no obrana Juventusa uspješno je sprječavala sve pokušaje.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, domaćin je mogao udvostručiti prednost kada Pjanić nakon solo prodora puca s desetak metara, ali Alisson je u posljednji tren dirao loptu i skrenuo je u prečku. Roma je stigla odgovoriti u 90+4. minuti kada je Schick išao sam na Szczesyja koji mu fantastičnom reakcijom brani i spašava minimalnu pobjedu Juventusa koji u idućem kolu (subota, 20:45) gostuje kod Verone.