17.2 C

Karate klub Perfekt Zenica gostovao na dva Međunarodna karate turnira

Karate klub Perfekt Zenica gostovao na dva Međunarodna karate turnira prošle sedmice.

U subotu su učestvovali na 1. Specijal karate kupu u Goraždu. Turnir je okupio 540 takmičara u 610 kategorija Iz 45 klubova iz 4 Države.
    Klub Perfekt je nastupao sa 6 takmičarki i osvojio 5 medalja.

Najbolje nastupe, prva mjesta i zlatne medalje u borbama su osvojile Bošnjak Merjem i Efendić Džinan. U izuzetno jakoj konkurenciji u katama naša Zejneb Efendić došla je do finala i uspješno osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju.
    Takmičarke Ema Suljić i Tea Rašić su uspješno u katama osvojile treća mjesta i bronzane medalje.

U nedjelju su nastupali na 22.karate kupu Futura 2022 u Bugojnu. Turnir je okupio 440 takmičara u 530 kategorija Iz 42 kluba iz 3 Države.

Perfekt klub je nastupao sa tri takmičarke i osvojile su tri medalje. Sve takmičarke su radile u kategorijama borbi. Tea Rašić i Sarah Mlivić su osvojile druga mjesta i srebrene medalje, dok je Merjem Bošnjak uspješno osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju.

– Izuzetno smo ponosni na naše takmičarke, gdje se vidi ogroman napredak i hvala svim roditeljima na povjerenju i podršci – poručili su iz kluba.

Ekipe su predvodili trenerica Ivana Džanković i trener Nermin Bošnjak.

Sljedeći vikend je pred njima izuzetno važno drugo Kola ZDK lige u Zavidovićima.

– Koristimo priliku da pozovemo sve stare članove i sve koji su zainteresovani za najbolji sport da nam se pridruže od juna u Ljetnoj karate školi na otvorenom.
    Treninzi će biti organizovani na Kamberovića polju iza teniskih terena do rijeke Bosne svaki radni dan od 18:00 h.
    Svi zainteresovani mogu da dođu na trening ili informacije da dobiju na kontakt broj 387 61 063 007 – poručili su iz kluba.