8.3 C

Karate klub “Perfekt” Zenica osvojio dvije medalje na turniru u Sarajevu (FOTO)

KK Perfekt Medalje

Karate klub “Perfekt” Zenica učestvovao je u subotu, 01.04.2023.godine, na izbornom karate turniru “Sarajevo Open” u organizaciji Federalnog karate saveza.

Turnir je okupio 876 takmičara sa 964 prijave iz 105 klubova iz 5 Država.

Na pomenutom turniru KK “Perfekt” Zenica je nastupio sa dvije takmičarke sa kojima je osvojio dvije medalje.

Takmičarka Ejna Bešo osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju u katama djevojčica do 8 godina, a Merjem Bošnjak je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju u borbama djevojčice u kategoriji do 10 godina i 40+ kg.

Bitno je napomenuti i to da je na zadnjem zvaničnom Federalnom prvenstvu za djecu Ejna Bešo osvojila treće mjesto i bronzu u katama, te da je Merjem Bošnjak prvak Federacije u borbama djevojčice do 10 godina 40+ kg.

– Izuzetno sam zadovoljan nastupima Ejne i Merjem, te trudom, radom i zalaganjem na treninzima. Pohvale idu i ponosnim roditeljima koji vjeruju u naš klub i trenere, te maksimalno ličnim sredstvima ulažu u napredak i dokazivanje naše djece na turnirima – poručili su iz Uprave kluba.

Klub iduće subote ide na turnir u Goražde, u nedjelju u Vitez, dok 29.04. učestvujemo na Državnom prvenstvu za djecu, kada će saznati ko će postati dio Reprezentacije BIH za Balkansko prvenstvo za djecu, koje je u mjesecu maju 26-28.05. u Baru/Crna Gora.