10.5 C

Karate klub “Perfekt” Zenica protekli vikend gostovao na tri Međunarodna karate turnira (FOTO)

Karate Klub Perfekt Zenica

Karate klub “Perfekt” Zenica protekli vikend je nastupao na tri Međunarodna karate turnira u Ljubljani-Slovenija, Laktašima i Sarajevu. Ukupno su osvojili 21 medalju.

U subotu 25. novembra su učestvovali na Međunarodnom karate turniru “LJUBLJANA OPEN 2023” u Ljubljani-Slovenija.

Turnir je okupio iz 12 Država 96 klubova sa preko 600 takmičara.

Zenički klub je nastupao sa dvije takmičarke i ukupno su osvojili 4 medalje i to 1 zlatna, 1 srebena i 2 bronzane medalje:

• Ejna Bešo prvo mjesto i zlatna medalja u katama U8
    • Ejna Bešo drugo mjesto i srebrena medalja u katama U10
    • Merjem Bošnjak treće mjesto i bronzana medalja u katama U12
    • Merjem Bošnjak treće mjesto i bronzana medalja u borbama U12 44+ kg

Dan poslije su nastupali na Međunarodnom karate turniru “Trofej Laktaša 2023” u Laktašima.

Turnir je okupio iz 2 Države 27 klubova sa 360 takmičara i 450 prijava.

Karate klub “Perfekt” je nastupao sa 2 takmičarke i ukupno su osvojili 7 medalja i to 5 zlatnih, 1 srebrena i 1 bronzana :

• Merjem Bošnjak drugo mjesto i srebrena medalja borbe 11 godina 44 + kg

Ekipu kluba je predvodio glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

Također, učešće su uzeli i na Međunarodnom karate turniru “6. MAWASHI KUP” u Sarajevu.

Turnir je okupio iz 3 Države 64 kluba 656 takmičara sa 747 prijava.

Klub je nastupao sa 6 takmičara i ukupno su osvojili 10 medalja i to 4 srebrene, 4 bronzane i 2 učesničke medalje :