5.9 C
Zenica
More

    Ukupno podjela

    Posljednje objavljeno

    Karate klub “Perfekt” Zenica u Zavidovićima osvojio 67 medalja (FOTO)

    Karate klub “Perfekt” Zenica u Zavidovićima osvojio 67 medalja (FOTO)

    KK Perfekt Zenica
    KK Perfekt Zenica

    Karate klub “Perfekt” Zenica učestvovao je u nedjelju na zvaničnom 3. kolu lige ZDK u Zavidovićima.

    Na karate ligi je učestvovalo 12 karate klubova sa 270 takmičara sa preko 400 prijava.

    Karate klub “Perfekt” Zenica je učestvovao sa 39 takmičara u 64 kategorije.

    Organizator Karate klub “Mersad Kurtalić” Zavidovići je uručio veliki zlatni pehar zeničkoj ekipi za najbrojniju ekipu Lige ZDK.

    Osvojili su 14 zlatnih medalja, 23 srebrene, 22 bronzane i 8 učesničkih medalja.

    Ubjedljivo najbolje nastupe su imali :

    • Buljugić Iman – prvo mjesto i zlatna medalja u katama do 6 godina
    • Jusić Jusuf- prvo mjesto i zlatna medalja u katama 8 godina žuti pojas
    • Burović Zejd- prvo mjesto i zlatna medalja u katama 7 godina
    • Jusić Nahla – prvo mjesto i zlatna medalja djevojčice do 6 godina
    • Smajić Adna – prvo mjesto i zlatna medalja djevojčice 10 godina
    • Isaković Amina- prvo mjesto i zlatna medalja u borbama djevojčice 8/9 godina 36 + kg
    • Bešo Ejna- prvo mjesto i zlatna medalja u katama 9 godina
    • Bošnjak Merjem – prvo mjesto i zlatna medalja u borbama djevojčice 10 godina 40+ kg
    • Mlivić Sarah – prvo mjesto i zlatna medalja u borbama U14 žene 54+ kg
    • Prvo mjesto i zlana medalja u kategoriji KATE – Ekipno dječaci 8/9 godina
    • Prvo mjesto i zlatna medalja u kategoriji BORBE – Ekipno dječaci 8/9 godina
    • Prvo mjesto i zlatna medalja u kategoriji BORBE – Ekipno djevojčice 8/9 godina
      Finalne mečeve su izborili :
    • Zeher Abdurrahmman dva druga mjesta i dvije srebene medalje KATE – Dječaci (-6 g) i KATE – Dječaci – Oranž pojas (-7 g)
    • Bektaš Ismail dva druga mjesta i dvije srebrene medalje KATE – Dječaci – Žuti pojas (-7 g) i KATE – Dječaci – Žuti pojas (8 g)
    • Hasanbašić Kaan tri druga mjesta i tri srebrene medalje KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g) ,KATE – Dječaci – Žuti pojas (10 g) i BORBE – Dječaci 8/9 g. +38kg
    • Mehanović Ahmed drugo mjesto i srebena medalja KATE – Dječaci 8 godina
    • Kadrić Iman drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Dječaci – Oranž pojas (10 g)
    • Burović Zejd drugo mjesto i srebrena medalja BORBE – Dječaci 8/9 g. -38kg
    • Bektaš Dalija drugo mjesto i srebena medalja KATE – Djevojčice (-6 g)
    • Kadrić Dalila drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Djevojčice – Žuti pojas (10 g))
    • Pivić Merjem drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (-7 g))
    • Smajić Adna drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g))
    • Macanović Sumeja drugo mjesto i srebena medalja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
    • Bešo Ejna dva druga mjesta i dvije srebrene medalje BORBE – Djevojčice 8/9 g. -32kg i KATE – Djevojčice 8 g.
    • Turčinović Daris drugo mjesto i srebena medalja KATE – Dječaci 9 g.)
    • Kadragić Amna drugo mjesto i srebrena medalja BORBE – Djevojčice 11 g. -44kg
    • 4 Druga mjesta i 4 srebene medalje ekipno KATE – Ekipno dječaci 8/9 g., KATE – Ekipno dječaci 10/11 g., BORBE – Ekipno dječaci 8/9 g. i BORBE – Ekipno djevojčice 10/11 g.
      Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili :
    • Jusić Jusuf -KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g)
    • Buljugić Iman – KATE – Dječaci – Oranž pojas (-7 g))
    • Mušinović Azra – KATE – Djevojčice (-6 g))
    • Jusić Nahla – (KATE – Djevojčice – Žuti pojas (-7 g))
    • Ahmić Iman – KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g))
    • Pivić Merjem – (KATE – Djevojčice (-6 g))
    • Kadrić Dalila – KATE – Djevojčice – Žuti pojas (9 g))
    • Ahmić Iman – KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
    • Turčinović Daris – KATE – Dječaci 8 g.)
    • Karalić Ismail – KATE – Dječaci 10 g.)
    • Macanović Sumeja – BORBE – Djevojčice 10 g. -40kg
    • Osmančević Anesa – BORBE – U14 Žene -54kg
    • Kalabić Lamija – BORBE – Kadetkinje -61kg
    • Karalić Ismail – BORBE – Dječaci 10 g. -35kg
    • Bajrambašić Sanari – KATE – Djevojčice 8 g.
    • Mušinović Amina – BORBE – Djevojčice 10 g. -40kg
    • Pašalić Azra – BORBE – U14 Žene -54kg
    • KATE – Ekipno djevojčice 8/9 g, KATE
    • Ekipno djevojčice 10/11 g., KATE
    • Ekipno Kadetkinje/Juniorke, KATE
    • Ekipno djevojčice 10/11 g. i
    • BORBE – Ekipno Kadetkinje i Juniorke
      Učesničke medalje su osvojili :
    • Čerimić Mutapčić Daris – kate dječaci 11 god žuti i oranž pojas
    • Pivić Nejra – kate djevojčice žuti pojas 10 godina
    • Macanović Sumeja kate djevojčice 11 god oranž pojas
    • Bajrambašić Sanari kate djevojčice 8 godina oranž pojas
    • Hamzić Sanjin kate dječaci oranž pojas 11 godina
    • Kadrić Iman kate dječaci oranž pojas 11 godina
    • Bektaš Dalija kate djevojčice žuti pojas do 7 godina

    Ekipu kluba su predvodili licencirani treneri kluba Ivana Džanković i glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

    “Moramo se zahvaliti roditeljima na povjerenju i punoj podršci, a posebno roditeljima koji su išli sa nama u Zavidoviće i pomogli oko djece. Izuzetno smo zadovoljni i ponosni na našu djecu. Dobili smo mnogo pohvale prvo za najveći broj učesnika na 3. kolu lige, te posebno za kvalitetno izvođenje karate tehnika i kata, kao i borbeni duh. Klub nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te pozivamo sve stare članove da nastave sa treniranjem. Pozivamo sve zainteresovane da nas posjete svaki radni dan od 18:00 sati i postanu dio “Perfekt” porodice”, poručuje Bošnjak.

    Inače, ovaj nastup u Zavidovićima ekipi iz Zenice je bio 36 u 2023. godini, te su ukupno osvojili preko 570 medalja.

    Klub planira 22. decembra organizovati klupsko polaganje za pojaseve-zvanja čime završavaju sa aktivnostima za 2023. godinu i počinju pripreme za narednu.

    Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

    KK Perfekt Zenica
    KK Perfekt Zenica

    Karate klub “Perfekt” Zenica učestvovao je u nedjelju na zvaničnom 3. kolu lige ZDK u Zavidovićima.

    Na karate ligi je učestvovalo 12 karate klubova sa 270 takmičara sa preko 400 prijava.

    - Reklama -

    Karate klub “Perfekt” Zenica je učestvovao sa 39 takmičara u 64 kategorije.

    - Reklama -

    Organizator Karate klub “Mersad Kurtalić” Zavidovići je uručio veliki zlatni pehar zeničkoj ekipi za najbrojniju ekipu Lige ZDK.

    - Reklama -

    Osvojili su 14 zlatnih medalja, 23 srebrene, 22 bronzane i 8 učesničkih medalja.

    Ubjedljivo najbolje nastupe su imali :

    • Buljugić Iman – prvo mjesto i zlatna medalja u katama do 6 godina
    • Jusić Jusuf- prvo mjesto i zlatna medalja u katama 8 godina žuti pojas
    • Burović Zejd- prvo mjesto i zlatna medalja u katama 7 godina
    • Jusić Nahla – prvo mjesto i zlatna medalja djevojčice do 6 godina
    • Smajić Adna – prvo mjesto i zlatna medalja djevojčice 10 godina
    • Isaković Amina- prvo mjesto i zlatna medalja u borbama djevojčice 8/9 godina 36 + kg
    • Bešo Ejna- prvo mjesto i zlatna medalja u katama 9 godina
    • Bošnjak Merjem – prvo mjesto i zlatna medalja u borbama djevojčice 10 godina 40+ kg
    • Mlivić Sarah – prvo mjesto i zlatna medalja u borbama U14 žene 54+ kg
    • Prvo mjesto i zlana medalja u kategoriji KATE – Ekipno dječaci 8/9 godina
    • Prvo mjesto i zlatna medalja u kategoriji BORBE – Ekipno dječaci 8/9 godina
    • Prvo mjesto i zlatna medalja u kategoriji BORBE – Ekipno djevojčice 8/9 godina
      Finalne mečeve su izborili :
    • Zeher Abdurrahmman dva druga mjesta i dvije srebene medalje KATE – Dječaci (-6 g) i KATE – Dječaci – Oranž pojas (-7 g)
    • Bektaš Ismail dva druga mjesta i dvije srebrene medalje KATE – Dječaci – Žuti pojas (-7 g) i KATE – Dječaci – Žuti pojas (8 g)
    • Hasanbašić Kaan tri druga mjesta i tri srebrene medalje KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g) ,KATE – Dječaci – Žuti pojas (10 g) i BORBE – Dječaci 8/9 g. +38kg
    • Mehanović Ahmed drugo mjesto i srebena medalja KATE – Dječaci 8 godina
    • Kadrić Iman drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Dječaci – Oranž pojas (10 g)
    • Burović Zejd drugo mjesto i srebrena medalja BORBE – Dječaci 8/9 g. -38kg
    • Bektaš Dalija drugo mjesto i srebena medalja KATE – Djevojčice (-6 g)
    • Kadrić Dalila drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Djevojčice – Žuti pojas (10 g))
    • Pivić Merjem drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (-7 g))
    • Smajić Adna drugo mjesto i srebrena medalja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g))
    • Macanović Sumeja drugo mjesto i srebena medalja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
    • Bešo Ejna dva druga mjesta i dvije srebrene medalje BORBE – Djevojčice 8/9 g. -32kg i KATE – Djevojčice 8 g.
    • Turčinović Daris drugo mjesto i srebena medalja KATE – Dječaci 9 g.)
    • Kadragić Amna drugo mjesto i srebrena medalja BORBE – Djevojčice 11 g. -44kg
    • 4 Druga mjesta i 4 srebene medalje ekipno KATE – Ekipno dječaci 8/9 g., KATE – Ekipno dječaci 10/11 g., BORBE – Ekipno dječaci 8/9 g. i BORBE – Ekipno djevojčice 10/11 g.
      Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili :
    • Jusić Jusuf -KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g)
    • Buljugić Iman – KATE – Dječaci – Oranž pojas (-7 g))
    • Mušinović Azra – KATE – Djevojčice (-6 g))
    • Jusić Nahla – (KATE – Djevojčice – Žuti pojas (-7 g))
    • Ahmić Iman – KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g))
    • Pivić Merjem – (KATE – Djevojčice (-6 g))
    • Kadrić Dalila – KATE – Djevojčice – Žuti pojas (9 g))
    • Ahmić Iman – KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
    • Turčinović Daris – KATE – Dječaci 8 g.)
    • Karalić Ismail – KATE – Dječaci 10 g.)
    • Macanović Sumeja – BORBE – Djevojčice 10 g. -40kg
    • Osmančević Anesa – BORBE – U14 Žene -54kg
    • Kalabić Lamija – BORBE – Kadetkinje -61kg
    • Karalić Ismail – BORBE – Dječaci 10 g. -35kg
    • Bajrambašić Sanari – KATE – Djevojčice 8 g.
    • Mušinović Amina – BORBE – Djevojčice 10 g. -40kg
    • Pašalić Azra – BORBE – U14 Žene -54kg
    • KATE – Ekipno djevojčice 8/9 g, KATE
    • Ekipno djevojčice 10/11 g., KATE
    • Ekipno Kadetkinje/Juniorke, KATE
    • Ekipno djevojčice 10/11 g. i
    • BORBE – Ekipno Kadetkinje i Juniorke
      Učesničke medalje su osvojili :
    • Čerimić Mutapčić Daris – kate dječaci 11 god žuti i oranž pojas
    • Pivić Nejra – kate djevojčice žuti pojas 10 godina
    • Macanović Sumeja kate djevojčice 11 god oranž pojas
    • Bajrambašić Sanari kate djevojčice 8 godina oranž pojas
    • Hamzić Sanjin kate dječaci oranž pojas 11 godina
    • Kadrić Iman kate dječaci oranž pojas 11 godina
    • Bektaš Dalija kate djevojčice žuti pojas do 7 godina

    Ekipu kluba su predvodili licencirani treneri kluba Ivana Džanković i glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

    “Moramo se zahvaliti roditeljima na povjerenju i punoj podršci, a posebno roditeljima koji su išli sa nama u Zavidoviće i pomogli oko djece. Izuzetno smo zadovoljni i ponosni na našu djecu. Dobili smo mnogo pohvale prvo za najveći broj učesnika na 3. kolu lige, te posebno za kvalitetno izvođenje karate tehnika i kata, kao i borbeni duh. Klub nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te pozivamo sve stare članove da nastave sa treniranjem. Pozivamo sve zainteresovane da nas posjete svaki radni dan od 18:00 sati i postanu dio “Perfekt” porodice”, poručuje Bošnjak.

    Inače, ovaj nastup u Zavidovićima ekipi iz Zenice je bio 36 u 2023. godini, te su ukupno osvojili preko 570 medalja.

    Klub planira 22. decembra organizovati klupsko polaganje za pojaseve-zvanja čime završavaju sa aktivnostima za 2023. godinu i počinju pripreme za narednu.

    Zenica
    broken clouds
    5.9 ° C
    5.9 °
    5.9 °
    63 %
    1.4kmh
    81 %
    pet
    6 °
    sub
    13 °
    ned
    4 °
    pon
    8 °
    uto
    7 °