12.5 C

Katarski nogometaši u Luganu iznenadili Švicarce

U prijateljskom susretu igranom u Luganu nogometna reprezentacija Katara je iznenađujuće pobijedila Švicarsku sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Akram Afif u 86. minuti.

Za Švicarsku je od prve minute zaigrao napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović koji je na terenu proveo prvih 45 minuta.

Švicarsku, koju vodi sarajevski stručnjak Vladimir Petković, u nedjelju očekuje odlučujuća utakmica protiv Belgije u grupi 2 elitnog natjecanja Lige nacija UEFA-e.

Na tabeli vode Belgija i Švicarska sa po šest bodova, dok je Island na začelju bez bodova. Prije gostovanja u Luzernu, Belgija će imati i domaći susret protiv Islanda u četvrtak.

Reprezentaciji Katara, koja na rang-listi Međunarodne fudbalske asocijacije (FIFA) zauzima 96. mjesto, ovo je bila četvrta pobjeda u posljednjih pet međunarodnih utakmica. Prije toga su savladali Kinu 1:0, Palestinu 3:0 i Ekvador 4:3, dok su izgubili od Uzbekistana 0:2.