12.8 C

KK Perfekt osvojio 9 medalja na takmičenju u Bugojnu

U subotu 22.05.2021. godine karate klub Perfekt Zenica je učestvovao na 17.Karate kupu Futura 2021 u Bugojnu.

Organizator kupa je karate klub Futura Bugojno, kome iskreno čestitamo na izuzetno dobroj organizaciji, a još više posebno toploj dobrodošlici, te dobivenoj Zahvalnici.  Navedeni kup je u kalendaru WKF Saveza Bosne i Hercegovine i WKF Karate saveza Federacije Bosne i Hercegovine.

Na kupu je učestvovalo 330 takmičara iz 30 klubova iz 2 države.
    Karate klub Perfekt je učestvovao sa 8 takmičara i osvojili su 9 medalja.

Najbolji nastup i najbolji uspjeh je ostvarila Durmić Irna, koja je osvojila 1. mjesto i Zlatnu medalju.

Najviše medalja za klub Perfekt je osvojio Alispahić Daris, koji je osvojio dvije Bronzane medalje.

Najbolju ozbiljnost, koncentraciju i izuzetno dobar nastup je pokazala Amna Kadragić, koja je osvojila 2.mjesto i Srebrenu medalju.

Izuzetno dobre nastupe i plasman su imali i ostali takmičari :- Zejneb Efendić treće mjesto i bronzana medalja – Džinan Efendić treće mjesto i bronzana medalja – Lamija Kalabić treće mjesto i bronzana medalja – Amina Delić treće mjesto i bronzana medalja – Imran Delić treće mjesto i bronzana medalja.

Ekipu je predvodio glavni trener kluba Bošnjak Nermin, majstor karatea crni pojas 5. Dan.

Iz karate kluba Perfekt poručuju da su veoma zadovoljni i ponosni na svoje takmičare i članove kluba, i da su svi imali izuzetno dobre nastupe, te da se vidi ogroman napredak u njihovom radu.

Navedeni kup je bio kao proba pred zvanično WKF prvo kolo ZDK karate lige, koje će se održati 30.05.2021.godine u Zenici, gdje su pozvani svi uredno registrovani Karate klubovi sa prostora ZDK u Karate savez ZDK.

Ovom prilikom se napominju i pozivaju svi koji žele da se pridruže i postanu dio karate kluba Perfekt da ih posjete u Robnoj kuci Bosanka na prvom spratu svaki radni dan od 17:30 do 21:00 h ili od mjeseca juna na Kamberovića polju u istim terminima.