8 C

Koliko je Hrvatski nogometni savez zaradio od Svjetskog prvenstva u Kataru

Reprezentacija Hrvatske je na Svjetskom prvenstvu u Kataru osvojila treće mjesto, a krovna kuća hrvatskog nogometa je zaradila i odličan finansijski bonus.

Naime, Hrvatski nogometni savez je za osvajanje trećeg mjesta u Kataru osvojio dodatnih 26 miliona eura.

Hrvati su već za sam plasman na Svjetsko prvenstvo zaradili 8,7 miliona eura, kao uostalom i svi ostali učesnici turnira u Kataru.

Plasman u četvrtfinale osigurao im je nagradu od 16,5 miliona eura pa je HNS još prije današnje utakmice za treće mjesto zaradio 25,2 miliona eura.

Ukupno je tako Hrvatska u Kataru zaradila 51,5 miliona eura od FIFA-inih nagrada.

Marokanci su za osvajanje četvrtog mjesta na Mundijalu nagrađeni s 24 miliona eura.

Drugoplasirana reprezentacija će inkasirati 30 miliona eura, a prvak svijeta ukupno 40 miliona eura.

Podsjetimo, Francuska je prije četiri godine kao prvak u Rusiji zaradila 38 miliona za zlato, a Hrvati su ulaskom u finale i osvajanjem srebra osvojili 26 miliona eura.