18.3 C

Košarkaši BiH doživjeli debakl u Crnoj Gori i udaljili se od Svjetskog prvenstva

Košarkaši Bosne i Hercegovine su poraženi u prvom kolu druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u gostima kod selekcije Crne Gore rezultatom 88:69.

Naša selekcija je u dvorani Morača djelovala kao raštimani orkestar, pa je i rezultat na kraju realan prikaz stanja na parketu.
    U prvih pet minuta susreta se igralo praktično bez odbrana, te su naši igrači sredinom prve četvrtine imali prednost rezultatom 13:11. No, potom je ritam igre pao, a Crnogorci su bili malo bolji rival, te su prvu dionicu igre riješili u svoju korist rezultatom 18:15.

Na početku druge četvrtine Crna Gora je napravila seriju 6:0 i otišla na plus devet, a veoma brzo i na plus deset (27:17). Do kraja poluvremena Crnogorci su postepeno povećavali prednost, te su na odmor otišli s prednošću od 15 poena razlike (41:26).

Tok utakmice: Crna Gora – BiH 86:69

Na početku treće četvrtine naša reprezentacija je smanjila na minus 12 (47:35), no to je bilo sve od izabranika Adisa Bećiragića. Ubrzo je domaća selekcija otišla na plus dvadeset (55:35) i tada je bilo jasno da će Crnogorci slaviti.

U posljednju četvrtinu su Crnogorci ušli s prednošću 66:46, a sve što je naša selekcija uspjela uraditi je u jednom trenutku smanjiti na 15 razlike (77:62). Ipak, Crnogorci su mirno priveli meč kraju i na kraju slavili rezultatom 88:69.

U redovima naše reprezentacije su podbacili svi izuzev Johna Robersona na kojem se jedinom vidjela želja za pobjedom.

Naturalizovani košarkaš je na kraju susret završio s 20 poena i 7 asistencije, te je uz Džanana Musu (19) i Jusufa Nurkića (13) bio jedini s dvocifrenim učinkom u našoj selekciji.

Bećiragić nakon debakla u Podgorici: Bili smo u drugoj, a Crna Gora u četvrtoj brzini
    Ovim porazom naša selekcija je svela šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo na minimum. Naši košarkaši su sada na skoru 3-4 i sada u odnosu na trećeplasiranu Crnu Goru imaju dvije pobjede manje.

Iako je sve još uvijek otvoreno, to praktično znači da bi uz pobjedu kod kuće nad Crnogorcima, vjerovatno većom nego to smo izgubili u Podgorici, te dvije pobjede nad Mađarima, trebali i najvjerovatnije izvući barem jednu pobjedu nad Francuskom kako bismo imali šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Upravo protiv Francuske naša reprezentacija igra naredni meč i to u subotu u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu s početkom u 20 sati.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 88:69 (18:15, 23:11, 25:20, 22:23)