4.4 C

Košarkaši OKK Čelika upisali četiri pobjede i dva poraza

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 1.kola “Lige mladih” KSBiH, “A1 Lige” i Kantonalne “Lige mladih”.

U 1. kolu juniori “Čelika” na domaćem terenu poraženi su od juniora “Borca” iz Banja Luke. Na kraju, konačan rezultat glasio je 60-64 (10-16, 17-16, 7-25, 26-7). U porazu “Čelika” najefikasniji bio je kapiten Harun Alić koji je na parketu proveo 25 minuta, ubacio 13 poena, zabilježio 8 skokova i 2 asistencije. Odličnu utakmicu odigrao je i mladi Anes Podojak koji je iskoristio svoju minutažu i za 30 minuta provedenih na parketu ubacio 12 poena uz 5 skokova. Dvocifreni bio je još i Ahmet Begić sa ubačenih 13 poena.

U sljedećem, 2. kolu juniori “Čelika” gostuju kod ekipe KK “Igokea” Aleksandrovac.

OKK “Čelik”: Alić (cap) 13, Begić 13, Imamović, Šeper 5, Kukić, Podojak 12, Rahmanović 6, Brkić 2, Porča 6, Salčin 3.

Šef struke: Varupa, trener Avdibegović

U 18.kolu Kantonalne “Lige mladih” , ujedno i posljednjem kolu regularnog dijela takmičenja, sve selekcije “Čelika” (juniori, kadeti, pioniri i predpioniri ) u nedjelju zabilježile su pobjede nad ekipom KK “Vukovi”. U nastavku donosimo Vam rezultete:

“Čelik” – “Vukovi”
    – juniori 85-46
    – kadeti 46-31
    – pioniri 46-29
    – predpioniri 29-16

U 21. kolu seniori “Čelika” poraženi su u Bugojnu od ekipe KK “Iskra”. Konačan rezultat 80-71 ( 26-19, 11-17, 20-19, 23-16 ).

U porazu “Čelika” najefikasniji bio je kapiten Armin Bilić koji je ubacio 20 poena uz 3 skoka i 3 asistencije. Dvocifreni bili su još i Mešinović sa 14 i Preljević sa ubačenih 13 poena.

U posljednjem 22. kolu seniori “Čelika” dočekuju ekipu KK “Travnik”.