18.3 C

Košarkašice Srbije prvakinje Evrope

Završeno je Evropsko prvenstvo za košarkašice, a titulu najbolje ekipe na Starom kontinentu ponijela je selekcija Srbije.

Srbija je u finalu savladala prve favoritkinje turnira selekciju Francuske sa 54:63.

Od samog početka meč Srbija je vodila, a sredinom treće četvrtine imala je i 17 poena prednosti i tada je bilo jasno u kojem pravcu ide ova finalna utakmica.

Srbiju je do titule predvodila Anderson sa 18 poena i četiri asistencije, pratila je Brooks sa 15 poena i pet skokova.

Kod Francuske izdvojila se Vukosavljević sa 15 poena i pet skokova.

U utakmici za treće mjesto selekcija Belgije savladala je Bjelorusiju sa 69:77 i došla do bronzane medalje.

Podsjetimo, reprezentacija Bosne i Hercegovine je odigrala odličan Eurobasket, a naše djevojke su na kraju završile kao petoplasirane.

Pored poemnutih selekcija u kvalifikacije za SP 2022. godine će još selekcija Rusije koja je na kraju bila šestoplasirana.