8 C

Krupa zaustavila niz Zrinjskog, preokret Radnika protiv Širokog, šesti poraz Čelika

Nakon remija Mladosti i Željezničara, završene su još tri utakmice devetog kola Premijer lige BiH.

U jednom od derbija, Krupa i aktuelni prvak Zrinjski podijelili su bodove, odigravši meč bez pogodaka. Novajlija u prvenstvu zaustavio je niz Plemića od četiri uzastopna trijumfa. Krupa i dalje ne zna za poraz pred svojima navijačima.

Čini se da nema kraja problemima zeničkog Čelika. Promjena trenera Alispahića nije donijela željene promjene. Zeničani su danas u komšijskom derbiju na Bilinom polju izgubili od Viteza sa 1:0. Gol odluke dao je Kokot u 74. minuti. Čelik i dalje ne zna za trijumf pred svojim navijačima, a ovo im je šesti ovosezonski poraz.

Radnik je na Gradskom stadionu u Bijeljini nakon preokreta rezultatom 2:1 pobijedio Široki Brijeg. Širokobriježani su od 24. minute preko Krstanovića koji je pogodio iz penala imali minimalnu prednost. Domaćin je u 80. minuti preko Jankovića došao do poravnanja, a do nova tri boda Semberci dolaze u sudijskoj nadoknadi golom Kojića sa bijele tačke.

Široki je u finišu meča ostao sa 10 igrača, jer je Ivan Sesar dobio crveni karton.

Radnik je sa ova tri boda stigao na drugu poziciju premijerligaške tabele.