7.2 C

Kup konfederacija: Čile u finišu slomio otpor Kamerunaca

U prvom meču grupe B Čileanci su stigli do pobjede zahvaljujući golovima u samom finišu susreta.

Sudijsku nadoknadu prvog poluvremena obilježio je glavni sudija Damir Skomina. Slovenac je tek nakon reakcije “video asistenta” odlučio poništio pogodak Čilea, jer je golu prethodila ofsajd pozicija.

Sve do 81. minute semafor je pokazivao 0:0, a onda su dvije najveće zvijezde ove južnoameričke reprezentacije pokazale svoj kvalitet. Alexis Sanchez je proigrao Artura Vidala koji je pogodio za 1:0.

Pobjedu Čilea je u prvoj minuti sudijske nadoknade pogotkom za konačnih 2:0 ovjerio Eduardo Vargas.

Drugi susret 1. kola grupe B igra se danas, a sastaju se Njemačka i Australija.