13.2 C

Lampard i Derby slavili na Old Traffordu (VIDEO)

Nogometaši drugoligaša Derbyja priredili su senzaciju u engleskom Carabao Cupu nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon osam serija izbacili Manchester United i to na Old Traffordu.

Zanimljivo momčad drugoligaša s klupe vodi bivši nogometaš Chelseaja Frank Lampard.

Činilo se da bi se United mogao spasiti blamaže nakon što je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Fellaini zabio za 2:2 i odlazak na izvođenje jedanaesteraca, ali nevjerojatna mirnoća i preciznost igrača Derbyja pri izvođenju udaraca s bijele tačke izbacila je Mourinhovu ekipu.

U svih osam serija nogometaši Derbyja bili su nepogrešivi, dok je tragičar Uniteda bio Phil Jones, koji je loše pucao, a golman Carson odbranio.

Recimo i da je Mourinho protiv Derbyja, na iznenađenje mnogih, izveo gotovo najjaču postavu, ali iz sastava je ostavio prvog golmana De Geu. Rezervni Romero je dobio crveni karton u 67., a nakon njega je treći golman Grant primio pogodak za 2:1 i katastrofalno reagovao kod svih jedanaesteraca.

United je poveo u 3. minuti preko Mate, Wilson je izjednačio u 59., Marriott doveo Derby u vodstvo u 85., a onda je utakmicu prema lutriji jedanaesteraca odveo Fellaini.
    Za razliku od gradskog rivala, Manchester City je ostvario laganu pobjedu na gostovanju protiv Oxforda sa 0:3. Strijelci za Građane bili su Gabriel Jesus u 36., Mahrez u 78. i Foden u sudijskoj nadoknadi.

Bournemouth je bez Asmira Begovića sa 3:2 pobijedio Blackburn, a u sjajnom meču Norwich je kao gost savladao Wycombe rezultatom 3:4. Svih 90 minuta za goste odigrao je Mario Vrančić.