5 °
    3 °
    2 °

Lana Pudar bez medalje u finalu u disciplini 100m delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastupila je u finalu Svjetskog prvenstva u disciplini 100 metara delfin.

Lana je završila na 7. mjestu sa rezultatom 56.51. Prva je bila Margare Macneil sa rezultatom 55.04.

Petnaestogodišnja Mostarka jučer je u polufinalu na 100 metara delfin ostvarila treće mjesto. Pudar je isplivala u vremenu 56.28, što je njeno najbolje vrijeme.

Podsjećamo, Lana je u petak u Abu Dabiju osvojila historijsku bronzanu medalju za Bosnu i Hercegovinu u disciplini 200 metara delfin.