14.2 C

Lana Pudar bronzana na Evropskom prvenstvu u Rimu

Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu u disciplini 100 metara delfin.

Lana je ovu dionicu isplivala u vremenu 57.27.

Zlatnu medalju osvojila je Šveđanka Louise Hansson s vremenom 56.66, dok je srebro pripalo Francuskinji Marie Wattel s vremenom 56.80.

Pudar Tabela

Lana će na ovom prvenstvu učestvovati i u disciplini 200 metara delfin, a kvalifikacije su na rasporedu u utorak ujutro.

Na 50 metara delfin Lana je već ranije okončala takmičenje u polufinalu, gdje je zauzela 10. mjesto.