13.6 C

Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki (VIDEO)

Lana Pudar
    Lana Pudar

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u Fukuoki u disciplini 200 metara delfin.

Lana je utrku završila s vremenom 2:07.05, a titulu prvaka svijeta osvojila je Kanađanka Summer McIntosh s vremenom 2:04.06.

Podsjećamo, u polufinalnoj utrci Lana Pudar je 200 metara isplivala za 2:06.60 što je bolje prolazno vrijeme od današnjeg u finalu.

Podsjećamo, svjetski rekord u ovoj disciplini drži upravo Summer McIntosh.

Kompletnu finalnu utrku Lane Pudar pogledajte na na dnu članka.