11.4 C

Lana Pudar osvojila peto mjesto na Svjetskom kupu u disciplini 200 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) osvojila je peto mjesto na Svjetskom kupu koji se održava u Berlinu u disciplini 200 metara delfin.

Lana je finalnu utrku otplivala u vremenu 2:06.25. Prvo mjesto je osvojila Ilaria Cusinato koja je imala vrijeme 2:05.30.

Osim Lane, u finalnoj utrci su još nastupali Amina Kajtaz (Hrvatska), Ilaria Cusinato (Italija), Helena Bach (Danska), Laura Lahtinen (Finska), Hali Flickinger (SAD), Lotte Hosper (Nizozemska) i Zsuzsanna (Mađarska).

Inače, Lana je bila ubjedljivo najmlađa učesnica finala budući da je rođena 2006. godine, dok je sljedeća najmlađa bila Lahtinen rođena 2003. godine.

Inače, bio je ovo drugi nastup za našu mladu plivačicu nakon dva mjeseca pauze, odnosno poslije osvajanja evropskog zlata u Rimu. Prethodno je jutros plivala u kvalifikacijama za večerašnje finale.