11.4 C

Lana Pudar se plasirala u finale na Svjetskom kupu u Berlinu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar plasirala se u finale utrke na 200 metara delfin na Svjetskom kupu koje se održava u Berlinu. Sjajna Mostarka je bila prva u svojoj kvalifikacijskoj grupi i izborila finale.

Lana je kvalifikacionu utrku isplivala u vremenu 2:09.69, a mjesto iza nje je završila Amina Kajtaz, koja nastupa za Hrvatsku. Ona je ostvarila vrijeme 2:10.41. Treće mjesto osvojila je Keina Luis Makines (Keanna Louise Macinnes) iz Velike Britanije.

Pudar će već danas imati priliku da se bori za prvu medalju na Svjetskom kupu, pošto je finale utrke na 200 metara delfin na rasporedu od 19:36 sati.