20.8 C

Lana Pudar svjetska juniorska viceprvakinja u disciplini 50 metara delfin (VIDEO)

Lana Pudar

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je drugo mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin.

Lana je današnju finalnu utrku na prvenstvu koja je održana u Izraelu isplivala u vremenu 26.26 sekundi i veoma je malo nedostajalo se de ponovo okiti zlatom.

Naime, prvoplasirana je bila Amerikanka Leah Shackley s vremenom 26.20 sekundi, odnosno Lana za njom zaostala praktično “za dlaku”.

Bronzu će podijeliti Japanka Mizuki Hirai i Australka Olivia Wunsch budući da su obje utrku završile s vremenom 26.53.

Rivalke Lani u finalu bile su: Isabella Boyd (Australija), Lillian Slusna (Slovačka), Olivia Wunsch (Australija), Mizuki Hirai (Japan), Leah Shackley (Sjedinjene Američke Države), Celine Bispo (Brazil) i Bailey Hartman (SAD).

Podsjetimo, Lana je već ostvarila uspjeh na prvenstvu u Izraelu budući da je osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin.

Međutim, danas se ne završava prvenstvo za Lanu jer već sutra ujutro u 9:13 sati pliva kvalifikacionu utrku u preostaloj disciplini – 100 metara delfin.

Današnju utrku na 50 metara delfin stilom možete pogledati na dnu članka.

Pogledajte kako je Lana Pudar postala svjetska juniorska viceprvakinja u disciplini 50 metara delfin