12.8 C

Lana Pudar za historiju: Prva medalja za BiH na Svjetskom kupu (VIDEO)

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila treće mjesto u disciplini 100 metara leptir na FINA Svjetskom kupu koji se danas završava u ruskom Kazanju.

Mlada Pudar je tako osvojila bronzanu medalju i napravila veliki uspjeh sa vremenom od 57,39. Ovo je ujedno i prva bronzana medalja za Bosnu i Hercegovinu na Svjetskom kupu.

Zlato je osvojila Emma McKeon sa 55.63, dok je treća bila Maria Ugolkova.

Ovo je veliki uspjeh za Lanu koja je u protekla dva dana izborila finala u disciplinama 50 i 200 metara leptir, a u kojima je postavila nove državne rekorde Bosne i Hercegovine.

Inače, supertalentovana bh. plivačica je u ovoj disciplini aktuelna juniorska prvakinja Evrope, a zlato je osvojila ljetos u Rimu s vremenom 57.56, a to vrijeme popravila je upravo danas.