3.9 C

Lazio sa Lulićem preko Rome do finala

Nebeskoplavi su odbranili prednost od 2:0 iz prvog meča, pa će Senad Lulić i saigrači zasluženo igrati u finalu, gdje će im 2. juna u Rimu protivnik biti Juventus ili Napoli (revanš se igra sutra, a Juve brani prednost od dva gola iz prvog meča 3:1).

Roma je već u trećoj minuti imala veliku priliku u kojoj je bio Džeko. Emerson je ubacio u šeasnaesterac gostiju, Dijamant je prvi došao do lopte, ali je sa pet metara šutirao pored gola.

Tri minuta kasnije Dijamant je izborio slobodan udarac na dvadesetak metara, ali Peredes nije bio precizan iz slobodnjaka.

Lazio je poveo golom Milinković-Savića u 37. minuti, a izjednačio je El Shaarawy pet minuta kasnije. Novu prednost Nebeskoplavim osigurao je Immobile u 56. minuti.

Za preokret Rome i pirovu pobjedu pogađao je Salah u 66. i 90. minuti. Edin Džeko (Roma) i Senad Lulić (Lazio) odigrali su cijeli susret.