7.5 C

Lazio u Torinu pobijedio Juventus nakon 14 godina (VIDEO)

Juventus je u osmom kolu Serie A iznenađujuće kod kuće poražen od Lazija 2:1. To je prva pobjeda rimske momčadi u Torinu od 2003. godine.

Stara dama ipak je prva povela i to prvijencem Douglasa Coste u 24. minuti koji je zabio iz odbijanca nakon udarca Khedire pri čemu je i korišten VAR kako bi se utvrdilo da nije bilo zaleđa.

Juventus je imao priliku u 37. minuti za 2:0 međutim Higuain je zatresao prečku nakon što je vratar Lazija predugo čekao s ispucavanjem lopte.

Bivši igrač Juventusa Ciro Immobile donio je izjednačenje Laziju u 47. minuti nakon sjajne timske akcije. U 53. šok za domaćina – Immobile izlazi sam na Buffona koji ga ruši i sudac pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač ponovno je bio Immobile.

U samoj završnici Juventus je imao dvije velike prilike za izjednačenje, Dybala je u 91. minuti udarcem s 18 metara uzdrmao stativu da bi u posljednjim sekundama utakmice promašio jedanaesterac nakon što je sudac uz pomoć VAR-a nakon pet minuta promijenio odluku.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta kao lijevo krilo, dok Pjanić zbog ozljede nije konkurirao, Lulić je za Lazio igrao do 84. minute.