5.8 C

Lewis Hamilton najbrži u kvalifikacijama za Veliku nagradu Malezije

Britanski vozač Lewis Hamilton bio je najbrži u današnjim kvalifikacijama, te tamo osvojio pol poziciju za sutrašnju trku za Veliku nagradu Malezije u svjetskom šampionatu Formule 1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Hamilton je u bolidu Mercedesa ostvario vrijeme 1:30.076 minut, a najbliži mu je bio Ferrarijev vozač Kimi Raikkonen sa vremenom 1:30.121. Treće vrijeme ostvario je Max Verstappen iz Red Bull Racinga.

Hamiltonov najveći rival u borbi za naslov šampiona Formule 1 Sebastian Vettel (Ferrari) zbog problema sa motorom u toku prve kvalifikacione sesije otišao je u boks svog tima iz kojeg se više nije ni vraćao na stazu. Stoga će Vettel sutra startovati sa posljednjeg mjesta.

Uoči Velike nagrade Malezije u generalnom poretku vozača Hamilton vodi sa 263 boda, a slijedi ga Vettel sa 235. U poretku konstruktora Mercedes je ubjedljivo u vodstvu sa 475 bodova, dok Ferrari na drugom mjestu ima 373.