6.9 C

Liga prvaka: Juventus izgubio od Benfice, pobjeda Manchester Cityja protiv Borussije

Fudbaleri Manchester Cityja u meču 2. kola grupe G Lige prvaka na svom Etihadu nakon preokreta pobijedili su Borussiju Dortmund rezultatom 2:1.

Golove za Manchester City postigli su John Stones u 80. minuti i Erling Haaland četiri minute kasnije, a strijelac za Borussiju je bio Jude Bellingham u 56. minuti.

U istoj grupi Kopenhagen i Sevilla su remizirali bez golova.

U grupi H, Juventus je kao domaćin neočekivano poražen od Benfice rezultatom 1:2.

Rangers je u grupi A poražen od Napolija sa ubjedljivih 0:3.

Rezultati sinoćnjih utakmica drugog kola: grupa A: Rangers – Napoli 0:3; grupa E: Chelsea – Salzburg 1:1, Milan – Dinamo Zagreb 3:1; grupa F: Real Madrid – RB Leipzig 2:0, Shakhtar Donetsk – Celtic 1:1; grupa G: Manchester City – Borussia Dortmund 2:1, Kopenhagen – Sevilla 0:0; grupa H: Maccabi Haifa – PSG 1:3, Juventus – Benfica 1:2.