6.9 C

Liga prvaka: Liverpool slavio u Milanu, poraz Intera u Madridu

Sinoć su odigrane posljednje utakmice grupne faze Lige prvaka u grupama “A“, “B“, “C“ i “D“, a među zapaženijim duelima bila je pobjeda Liverpoola kod Milana i poraz Intera od Reala u Madridu, javlja Anadolu Agency (AA).

Najzanimljiviji dueli viđeni su u grupi “B“ u kojoj je Liverpool odveć izborio lidersku poziciju, a Milan, Porto i Atletiko Madrid su imali podjednake šanse u borbi za drugo mjesto i nastavak takmičenja.

Milan je na domaćem terenu dočekao tim Liverpoola i poveo golom Fikaya Tomorija, ali je ekipa Liverpoola došla do preokreta golovima Muhameda Salaha i Divocka Origija te sa maksimalnih 18 bodova izborila prolazak u narednu fazu takmičenja. U redovima Milana igrao je i bh. reprezentativac Rade Krunić koji je zamijenjen u 83. minuti.

Kao drugoplasirani iz grupe u Ligi prvaka ostaje i Atletico Madrid koji je u direktnom derbiju za drugo mjesto pobijedio rezultatom 3:1 na gostovanju kod Porta. O neizvjesnosti i napetosti na toj utakmici najbolje govori to što su isključena tri igrača zbog crvenih kartona, a dva gola Atletica i gol Porta postignuti su u posljednjim minutama meča. Portugalci kao trećeplasirani evropski put nastavljaju u Evropa ligi.

Lider grupe “C“ Ajax je u Amsterdamu s visokih 4:2 savladao ekipu Sportinga iz Lisabona, koja i pored poraza ostaje na drugom mjestu. Trećeplasirana Borussia Dortmund je na domaćem terenu s 5:0 deklasirala ekipu Besiktasa, ali će se morati zadovoljiti prelaskom u Evropa ligu.

U grupi “D“ su derbi večeri igrali Real Madrid i Inter, a Real je slavio pobjedu (2:0) golovima Tonija Kroosa i Marca Asensija. U dresu Intera do 60. minute je igrao i bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko, kojeg je zamijenio Alexis Sanchez. Real Madrid takmičenje nastavlja kao lider grupe sa 15 osvojenih bodova, a prolaz dalje je izborio i Inter koji je sakupio pet bodova manje. Treće mjesto i prelaz u Evropa ligu izborio je tim Tiraspola koji je večeras remizirao 1:1 kod Shakhtara u Ukrajini.

U ranijem terminu su odigrani i mečevi grupe “A“ u kojima je PSG sa 4:1 savladao Club Brugge, a Manchester City je poražen kod RB Lepziga. Manchester City i PSG su prošli u narednu fazu takmičenja, a Leipzig seli u Evropa ligu.

Danas su na rasporedi mečevi posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka u preostale četiri grupe.