5.1 C

Liverpool i Barcelona prošli u četvrtfinale Lige prvaka (VIDEO)

Allianz Arena sinoć je svjedočila porazu svog kluba Bayern Münchena od strane Liverpoola sa ubjedljivih 1:3.

Nakon prvog susreta ova dva tima koji je prošao bez golova na obje strane, sve se moglo očekivati u drugom susretu.

Na samom početku utakmice šanse su bile izjednačene. Bayern se izborio za nekoliko šannci, ali sve su bile bez rezultata.

S druge strane, Liverpool je iskoristio već prvu veću grešku domaćeg tima. U 26. minuti, Sadio Mane pogodio je za prednost Liverpoola, nakon što je Neuer bez veće potrebe istrčao sa svog gola.

Ipak, Bayern se uspijeva vratiti vrlo brzo u meč i to nakon autogola Joela Matipa iz 39. minute. To je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Situacija se mijenja u drugom poluvremenu. Van Dijk je u 69. minuti nakon kornera pogodio za svoj ti i doveo ga do sigurne pobjede. Kasnije je Mane samo potvrdio trijumf i to nakon asistencije Salaha u 85. minuti.

Bayern se ipak nije predao, borili su se do kraja utakmice, ali bez uspjeha.

Liverpool se na ovaj način pridružio Barceloni koja se također večeras plasirala u četvrtfinale nakon pobjede protiv Lyona, prenosi Sportsport.