9 C

Londonski derbi završen rezultatom 1:1 (VIDEO)

Londonski derbi Tottenhama i Arsenala završen je rezultatom 1:1.

Susret na Wembleyju obilježio je gol već u 16. minuti. Nakon što je Lacazette dodao loptu Ramseyu, Velšanin je pogodio za vodstvo Topnika od 1:0.

Novi obrat desio se odmah nakon 8 minuta nakon što je Kane pogodio za 1:1. Ipak, pogodak nije priznat budući da se radilo o ofsajdu.

Prvo poluvrijeme obilježile su još dvoje velike šanse za Tottenham, ali do pogodaka nije došlo zahvaljujući golmanu Arsenala.

U drugom poluvremenu došlo je do izjednačenja. U 74. minuti Mustafi je napravio penal na Kaneom. Iskoristivši priliku, najbolji strijelac Tottenhama s bijele tačke doveo je svoj tim do pogotka.

Do kraja utakmice desio se još jedan pokušaj da se rezultat promijeni, ali
    Lloris je odbranio pokušaj Aubameyanga te je rezultat ostao izjednačen.

Na kraju utakmice, Arsenal se nalazi na 4. mjestu sa 57 bodova, dok Tottenham ima samo 4 boda manje.