5 C

Mahmutović nastavio seriju golova, Čelik uvjerljiv protiv Vareša

Nogometaši Čelika danas su na Bilinom polju u okviru 12. kola Kantonalne lige ZDK dočekali ekipu Vareša i očekivano slavili novu pobjedu rezultatom 4:0.

Zeničani su u ovaj duel ušli s 11 pobjeda u 11 odigranih mečeva, dok je Vareš u Zenicu doputovao sa 17 bodova na svome kontu, odnosno na četvrtoj poziciji na tabeli.

Od početka utakmice crno-crveni su krenuli s napadima ka golu gostiju. Vareš se držao do 13. minute, a onda nakon kornera i ubacivanja Gabrijela Popovića, gol za 1:0 sa nekih pet metara postiže kapiten Aidin Mahmutović. Nije se mnogo čekalo na drugo gol u mreži gostiju, Smajić je poslao sjajnu dubinsku loptu za Šehića koji sjajno asistira za Mahmutovića i na semaforu je od 15. minute 2:0 za Čelik. Nije se rezultat mijenjao sve do 42.minute, kada Salkić sjajnom dubinskom loptom upošljava danas raspoloženog Šehića, ovaj ubacuje u peterac, jedan od igrača Vareša nespretno reaguje i lopta pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Selmir Kovač za 3:0 vodstvo Čelika, a to je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, domaći napadaju, dok se gosti brane. Ipak domaćini nisu uspijevali da postignu još koji gol, propustili su nekoliko šansi, a i trener domaćeg tima Pavle Skočibušić dao je šansu i još nekolicini igrača s klupe.

U posljednjim trenucima utakmice nakon sjajne kontre i asistencije Durakovića, gol za 4:0 postiže Gabrijel Popović za konačnih Čelik-Vareš 4:0.

Crno -crveni upisali u 12 pobjedu u 12 odigranih kola. S druge strane Vareš je ostao ne četvrtoj poziciji sa 17 bodova.

U narednom kolu Čelik će igrati gradski derbi protiv Borca, dok će Vareš kod kuće dočekati tim Proletera.

Čelik-Vareš 4:0 (Mahmutović 2, Kovač, Popović)

Čelik: Sejmen, Popović, Šabić, Smajić, Šehić, Ibraković, Kovač, Salkić, Čičak, Piljug i Mahmutović. Trener: Pavle Skočibušić.

Vareš: Šogolj, Berbić, Hercegovac, Hajdo, Mehmedović, Imamagić, Likić, Velić, Hodžić, Rapić i Zanović. Trener: Malik Likić.