3.9 C

Manchester City i Inter Milan u polufinalu Lige prvaka

Manchester City i Inter Milan drugi su polufinalisti UEFA Lige prvaka nakon što su u revanš mečevima remizirali protiv Bayerna iz Minhena i Benfice, javlja Anadolija.

City je nakon pobjede od 3:0 u prvoj utakmici na domaćem terenu, remizirao u revanšu u minhenskoj “Allianz Areni” rezultatom 1:1.

Strijelac za “građane” bio je Erling Haaland, koji je gol postigao u 57. minuti susreta. Prethodno je u 37. minuti propustio priliku da s bijele tačke dovede City u vodstvo.

Bayern je u nekoliko navrata imao priliku doći do izjednačenja, a u 75. minuti im je poništen gol zbog ofsajd pozicije.

Bavarci su do izjednačenja došli u 83. minuti nakon što je Joshua Kimmich uspješno izveo penal.

U drugom meču Inter je remizirao s Benficom (3:3) na domaćem stadionu “Giuseppe Meazza”. Milanski klub branio je dva gola prednosti iz prvog duela protiv lisabonskog kluba, što se na kraju ispostavilo ključnim za plasman u polufinale elitnog takmičenja.

U 14. minuti Interov Nicolo Barella pogodio je mrežu na asistenciju Lautara Martineza, međutim Benfica je do kraja prvog poluvremena uspjela izjednačiti golom Fredrika Aursnesa u 38. minuti.

Inter je u vodstvo ponovo došao u 66. minuti, a strijelac je bio Lautaro Martinez, dok je Joaquin Correa u 78. minuti postigao pogodak za 3:1.

Benfica je u 86. minuti postigla drugi gol zahvaljujući Antoniju Silvi, a gol za konačnih 3:3 postigao je Petar Musa.

City će u polufinalu igrati protiv Real Madrida, a Inter protiv gradskog rivala Milana.