14 C

Manchester City i Real Madrid slavili u prvim utakmicama četvrtfinala

Manchester City je slavio protiv Borussije Dortmund s 2:1, dok je Real Madrid pobijedio Liverpool rezultatom 3:1 u prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Kevin De Bruyne je Manchester City doveo u vodstvo u 19. minuti. Dortmund je izjednačio u 84. minuti golom Marca Reusa, a u 90. minuti Phil Foden je postigao pogodak i donio pobjedu za engleskom predstavniku.

U duelu Real Madrida i Liverpoola koji se igrao u Madridu poveo je Real u 27. minuti golom Viniciusa Juniora, a vodstvo je uvećao Marco Asensio u 36. minuti. Nakon poluvremena Mohamed Salah golom u 51. minuti smanjio je prednost Reala na 2:1, ali je u 65. minuti Vinicius Junior postigao još jedan pogodak, pa je konačni rezultat bio 3:1 za Real Madrid.

Pored ekipa koje su sinoć igrale u četvrtfinale Lige prvaka su se plasirali i Bayern Minhen i PSG, te Porto i Chelsea, a njihove utakmice zakazane su za danas u 21 sat.