15 C
Utorak, Novembar 12, 2019

Manchester City odbranio titulu prvaka Engleske

Nogometaši Manchester Cityja obranili su naslov prvaka Engleske nakon što su u zadnjem kolu na gostovanju pobijedili Brighton&Hove Albion sa 4:1 i okončali prvenstvo s bodom više od Liverpoola koji je na Anfieldu pobijedio Wolverhampton sa 2:0, javila je Hina.

Uoči posljednjih 90 minuta prvenstva, City je imao bod više od „Redsa“ i sam je odlučivao o svojoj sudbini.

Na kraju je ekipa Pepea Guardiole pobijedila sa 4:1, pa Liverpoolu nije bila dovoljna pobjeda od 2:0 protiv Wolverhamptona. Podatak da je Liverpool ove sezone zabilježio samo jedan poraz, a nije osvojio titulu, zvuči nevjerovatno.

Dva trofeja u sezoni

Manchester City postao je državni prvak sa čak 98 bodova, dok je Liverpool osvojio jedan manje. To je najveći skor bodova koji su prvak i viceprvak Engleske u fudbalu uspjeli osvojili u historiji Premier lige.

„Građanima“ je ovo drugi trofej u sezoni nakon što su osvojili i Liga kup, a 18. maja će imati priliku osvojiti i treći, u finalu FA kupa protiv Watforda.

Osim Manchester Cityja i Liverpoola, u Ligu prvaka idu još Chelsea i Tottenham.