14.3 C

Manchester City osvojio FA Kup pobjedom nad gradskim rivalom

Igrači Manchester Cityja pobjednici su 142. izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa, oni su u finalu igranom na Wembleyu svladali gradskog rivala Manchester United sa 2-1 (1-1).

Junak plavog dijela Manchestera postao je kapiten Cityja Ilkay Gundogan koji je postigao oba pogotka za svoj tim, dok je strijelac za United također bio kapiten Bruno Fernandes.

Gundogan je doveo City u prednost nakon samo 13 sekundi igre i tako je postigao najbrži pogodak u historiji finala FA Kupa, on je fantastičnim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam gornji lijevi ugao De Gee koji nije stigao niti reagirati na taj projektil.

United je poravnao iz kaznenog udarca u 33. minuti koji je sigurno izveo Fernandes. Prethodno je Grealish neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru u duelu s Wan-Bissakom.

Dupla kruna

U drugom poluvremenu postignut je samo jedan pogodak i to već u 51. minuti, De Bruyne je izveo slobodni udarac s desne strane na rub kaznenog prostora, gdje se nalazio Gundogan koji je s otprilike 18 metara “žabicom” kroz šumu nogu pronašao donji desni kut.

Za City je ovo sedmi naslov pobjednika FA Kupa, a kako je ranije osigurao i naslov prvaka Engleske tim s Etihada je po drugi put u svojoj historiji osvojio dvostruku krunu. Prvi put im je to uspjelo 2019. godine.

United je ostao na 12 osvojenih naslova u FA Kupu, posljednji je stigao 2016.

Bio je ovo prvi duel dva mančesterska kluba u finalu FA Kupa.

Kako će za sedam dana City igrati i finale Lige prvaka protiv milanskog Intera, imat će priliku postati druga engleska ekipa s trostrukom krunom – naslovom prvaka, FA Kupom i naslovom evropskog prvaka. Dosad je to uspjelo samo Manchester Unitedu 1999. godine.