5.9 C

Manfred Melg pobjednik slaloma u Zagrebu

Italijanski skijaš Manfred Melg pobijedio je u trci slaloma u okviru Svjetskog kupa voženom na Sljemenu kod Zagreba.

Melg, koji je poslije prve vožnje bio na petom mjestu, do treće pobjede u karijeri, a prve u sezoni, došao je u vremenu od dva minuta i tri hiljadita dijela sekunde.

Drugo mjesto zauzeo je Feliks Nojrojter sa 72 stotinke zaostatka, dok se na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao Norvežanin Henrik Kristofersen koji je bio 77 stotinke iza pobjednika.

Četvrto mjesto zauzeo je Švajcarac Danijel Jule sa 99 stotinke zaostatka, dok je Austrijanac Mihael Mat zauzeo peto mjesto, a lider u generalnom plasmanu Svjetskog kupa i u poretku slaloma Marsel Hiršer bio je šesti sa sekund i 43 stotinke zaostatka.

Britanac Dejv Rajding zauzeo je sedmo mjesto, Švajcarac Luka Erni našao na osmom, a Francuz Žulijen Lizeru na devetom mjestu, dok je Italijan Stefano Gros kompletirao prvu desetoricu.

Hiršer je lider u generalnom plasmanu sa 753 boda, drugi je Norvežanin Kjetil Jansrud sa 482, dok je treći Francuz Aleksis Pinturo sa 465.

U poretku slaloma prvi je Hiršer sa 300 bodova, prati ga Kristofersen sa 260, dok je Melg treći sa 246.

Takmičenje u Svjetskom kupu nastaviće se za vikend u švajcarskom Adelbodenu kada je na programu veleslalom.