19.1 C
Zenica
More

    Ukupno podjela

    Posljednje objavljeno

    Među kandidatima za najboljeg sportistu BiH se našla i dva Zeničanina

    Među kandidatima za najboljeg sportistu BiH se našla i dva Zeničanina

    Stručni žiri 23. izbora najboljeg sportiste Bosne i Hercegovine, manifestacije u organizaciji “Nezavisnih novina“ i Radio televizije BiH, kojim ove godine predsjedava bivši fudbalski reprezentativac BiH Branislav Krunić, na sjednici u Sarajevu usvojio je šire liste kandidata u svih 12 konkurencija.

    Za najboljeg sportistu u godini na izmaku konkuriše 11 kandidata: Mesud Pezer (atletika), Nedžad Husić (tekvando), Džanan Musa (košarka), Amel Tuka (atletika), Benjamin Burić (rukomet), Anes Bostandžić (karate), Hamza Turulja (karate), Edin Džeko (fudbal), Nikola Pljevaljčić (džudo), Marko Panić (rukomet) i Mirsad Terzić (rukomet).

    U konkurenciji za najbolju sportistkinju BiH uvršteno je 12 kandidatkinja, a to su: Ada Avdagić (tekvando), Naida Mehmedović (tekvando), Nejra Sipović (karate), Dajana Bošković (odbojka), Ana Gajić (odbojka), Anđela Samardžić (džudo), Larisa Cerić (džudo), Marina Kurteš (karate), Lana Pudar (plivanje), Lejla Njemčević (biciklizam), Elvedina Muzaferija (alpsko skijanje), Ankica Gudelj (rukomet).

    Razmatrani su i prijedlozi za najbolju ekipu, odnosno najboljeg trenera u 2022. godini. U konkurenciji za najbolji sportski kolektiv uvrštenoi su: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH, HŠK Zrinjski, ŽFK SFK 2000 Sarajevo, KK Igokea, Ženska fudbalska reprezentacija BiH, Muška rukometna reprezentacija BiH, RK Izviđač, Juniorska plivačka reprezentacija BiH.

    Na široj listi za najboljeg trenera nalaze se: Zijad Sipović (karate), Amar Njemčević (biciklizam), Mehmed Skender (atletika), Stevan Ljubičić (odbojka), Haris Husić (tekvando), Ifet Mahmutović (sjedeća odbojka), Goran Grahovac (plivanje), Alena Ćemalović (plivanje), Krunoslav Rendulić (fudbal), Amel Kapo (plivanje), Toni Čolina (rukomet), Irfan Smajlagić (rukomet), Samira Hurem (fudbal).

    Naredna sjednica žirija biće održana 17. novembra u Banjaluci, kada će liste nominovanih u svih 12 konkurencija biti reducirane.

    Svečana manifestacija proglašenja najboljih sportista BiH u 2023. godini biće održana 18. decembra u Kongresnoj dvorani hotela “Holiday” u Sarajevu sa početkom u 20 sati.

    Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

    Stručni žiri 23. izbora najboljeg sportiste Bosne i Hercegovine, manifestacije u organizaciji “Nezavisnih novina“ i Radio televizije BiH, kojim ove godine predsjedava bivši fudbalski reprezentativac BiH Branislav Krunić, na sjednici u Sarajevu usvojio je šire liste kandidata u svih 12 konkurencija.

    Za najboljeg sportistu u godini na izmaku konkuriše 11 kandidata: Mesud Pezer (atletika), Nedžad Husić (tekvando), Džanan Musa (košarka), Amel Tuka (atletika), Benjamin Burić (rukomet), Anes Bostandžić (karate), Hamza Turulja (karate), Edin Džeko (fudbal), Nikola Pljevaljčić (džudo), Marko Panić (rukomet) i Mirsad Terzić (rukomet).

    - Reklama -

    U konkurenciji za najbolju sportistkinju BiH uvršteno je 12 kandidatkinja, a to su: Ada Avdagić (tekvando), Naida Mehmedović (tekvando), Nejra Sipović (karate), Dajana Bošković (odbojka), Ana Gajić (odbojka), Anđela Samardžić (džudo), Larisa Cerić (džudo), Marina Kurteš (karate), Lana Pudar (plivanje), Lejla Njemčević (biciklizam), Elvedina Muzaferija (alpsko skijanje), Ankica Gudelj (rukomet).

    - Reklama -

    Razmatrani su i prijedlozi za najbolju ekipu, odnosno najboljeg trenera u 2022. godini. U konkurenciji za najbolji sportski kolektiv uvrštenoi su: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH, HŠK Zrinjski, ŽFK SFK 2000 Sarajevo, KK Igokea, Ženska fudbalska reprezentacija BiH, Muška rukometna reprezentacija BiH, RK Izviđač, Juniorska plivačka reprezentacija BiH.

    - Reklama -

    Na široj listi za najboljeg trenera nalaze se: Zijad Sipović (karate), Amar Njemčević (biciklizam), Mehmed Skender (atletika), Stevan Ljubičić (odbojka), Haris Husić (tekvando), Ifet Mahmutović (sjedeća odbojka), Goran Grahovac (plivanje), Alena Ćemalović (plivanje), Krunoslav Rendulić (fudbal), Amel Kapo (plivanje), Toni Čolina (rukomet), Irfan Smajlagić (rukomet), Samira Hurem (fudbal).

    Naredna sjednica žirija biće održana 17. novembra u Banjaluci, kada će liste nominovanih u svih 12 konkurencija biti reducirane.

    Svečana manifestacija proglašenja najboljih sportista BiH u 2023. godini biće održana 18. decembra u Kongresnoj dvorani hotela “Holiday” u Sarajevu sa početkom u 20 sati.

    IzvorFENA
    Zenica
    scattered clouds
    19.1 ° C
    19.1 °
    19.1 °
    81 %
    0.7kmh
    31 %
    sri
    27 °
    čet
    27 °
    pet
    30 °
    sub
    34 °
    ned
    25 °