9.1 C

Milan i Roma podijelili bodove, golovi Džeke i Ibrahimovića

Fudbaleri Milana i Rome odigrali su sinoć neriješeno 3:3, u utakmici petog kola italijanskog prvenstva.

Milan je vodio u tri navrata, ali je na kraju ipak osvojio bod na svom terenu. “Rosoneri” su poveli već u drugom minutu golom Zlatana Ibrahimovića, a izjednačio je bh. reprezentativac Edin Džeko u 14. minutu. Novo vodstvo domaćima donio je Aleksis Salemakers u 47. minutu, a zatim je strijelac za rimski klub bio Žordan Veretu u 71. minutu iz penala.

Ibrahimović je svoj drugi gol na utakmici postigao u 79. minutu iz penala, a bod Romi obezbijedio je Maraš Kumbula pogotkom u 84. minutu.

Poslije četiri uzastopne pobjede na startu prvenstva Milan je prvi put odigrao neriješeno i ima 13 bodova na prvom mjestu na tabeli.

Roma je deveta na tabeli sa osam bodova.