11.7 C

Miralem Pjanić opet utakmicu Barcelone odgledao sa klupe za rezerve

Katalonski klub jedva je uspio da se plasira u četvrtfinale ovog takmičenja. Barcelona je u prvom poluvremenu imala nekoliko sjajnih šansi. Okvir gola pogađali su Griezmann i Rigui Puig, ali promjene rezultata nije bilo.

I kako to obično biva u fudbalu, Rayo je kaznio goste za promašaje. U 63. minuti domaći su poveli sa 1:0, a pogodak je postigao Fran Garcia.

No, samo sedam minuta kasnije, Barca je poravnala na 1:1. Griezmann je asistirao, a loptu u praznu mrežu poslao je Messi.

Do potpunog preokreta Barcelona je stigla u 80. minuti. Gosti su odigrali sjajnu akciju kada je Alba asistirao za De Jonga, koji se ušetao s loptom u mrežu i pogodio za 2:1.

Barcelona je sačuvala prednost do kraja utakmice i zasluženo prošla dalje, a Miralem Pjanić je odgledao meč s klupe za rezervne igrače i jedan je od rijetkih rezervista koji večeras nije dobio šansu, piše Hayat.

Jedan od najboljih veznjaka Europe sjedi na tribinama dok Koeman izvodi eksperimente i igra se sa žicvima navijača. Koliko će to sve skupa trajati i hoće li Pjanić i dalje trpjeti poniženja, mogli bismo doznati uskoro.