5.7 C

Muzaferija okončala najbolju sezonu karijere 16. mjestom u finalu spusta na Svjetskom kupu

Elvedina Muzaferija zauzela je 16. mjesto, na posljednjoj utrci Svjetskog kupa, a djevojke su vozile spust u Austriji.

Austrijski Saalbach bio je domaćin i posljednje vožnje u ženskoj konkurenciji, najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija zabilježila je vrijeme 1:46:96 i upisala 16. mjesto.

Prvo mjesto pripalo je Corneliji Huetter sa vremenom 1:45:08, a osvojila je Austrijanka i mali kristalni globus, jer je Lara Gut Behrami morala završiti barem među devet, ali je Švicarka podbacila i bila tek na poziciji broj 16. Muzaferija je kasnila jednu sekundu i 88 stotinki za pobjednicom Huetter.

Drugo mjesto zauzela je sjajna Ilka Štuhec, sa samo 17 stotinki zaostatka za Huetter. Treća na podijumu bila je Nicole Delgao sa 49 stotinki zaostatka za Huetter.

Muzaferija je jučer nastupila i na finalnoj utrci superveleslaloma, ali nažalost nije završila trku nakon pada i ostala je bez plasmana.

Ova sezona bila je najbolja u karijeri Visočanke. 24-godišnjakinja. Najbolji rezultat karijere upisala je ove sezone u Crans Monatni, kada je u spustu završila četvrta i zamalo završila na podijumu. Zatim je nakon toga bila 9. i 13. na dvije Super G utrke u Kvitfjellu. Nešto ranije bila je 14. u Cortini d’Ampezzo u još jednoj utrci superveleslaloma i 16. u Crans Montani na spustu.

Također vrijedi izdvojiti i pobjedu Elvedine u Evropa kupu, kada je u februaru slavila u Švicarskoj.