30.5 C
Zenica
More

    Ukupno podjela

    Posljednje objavljeno

    Nakon današnjih mečeva bit će poznati svi učesnici drugog kruga Evropskog prvenstva u rukometu

    Nakon današnjih mečeva bit će poznati svi učesnici drugog kruga Evropskog prvenstva u rukometu

    Na Evropskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj danas su na programu posljednji mečevi trećeg kola u grupama A, B i C, nakon čega će biti poznati svi učesnici drugog kruga EP-a.

    U okviru grupe A koja svoje mečeve igra u Berlinu, danas će od 18 sati igrati Sjeverna Makedonija i Švicarska, te Francuska i Njemačka od 20.30 sati.
     
    U Manhajmu se u okviru grupe B od 18 sati sastaju Hrvatska i Rumunija, a potom od 20.30 Španija i Austrija.
     
    Grupa C od 18 sati donosi meč između Srbije i Crne Gore, a zatim od 20.30 sati igrat će Island i Mađarska.
     
    U drugom krugu EP-a, odnosno u Grupi II koju sačinjavaju prvoplasirane i drugoplasirane ekipe iz grupa D, E i F, igrat će Danska, Švedska, Slovenija, koje prenose po dva boda iz prve runde, te Nizozemska, Norveška i Portugal koje ne prenose bodove.
     
    U grupi I nastupit će Hrvatska, Mađarska i Njemačka, a pitanje je samo s koliko bodova će te reprezentacije doći u drugi krug. 
     
    Švicarska ima matematičke šanse da se plasira dalje, ali potreban joj je poraz Francuza od deset razlike i pobjeda od oko 15 razlike protiv Makedonaca, što je gotovo nemoguće da će se dogoditi, pa je realno kazati da je Francuska učesnik iduće runde takmičenja.  

    Za mjesto u drugom krugu borit će se Island i Srbija. Islanđanima protiv Mađarske je dovoljan bod da osiguraju drugi krug, a Srbiji treba pobjeda protiv Crne Gore i poraz Islanda.
     
    U slučaju da Španija pobijedi Austrijance, Hrvatska bi u drugi krug s dva boda otišla kao prva, a Španjolska bez bodova kao druga. Ako Austrijanci iznenade “Furiju“ te joj uzmu bod ili je pobijede, u drugi krug bi išle Hrvatska i Austrija s po jednim osvojenim bodom. 
     
    EP Njemačka, 3. kolo:

    – grupa A (Berlin)
    18.00 Sjeverna Makedonija – Švicarska
    20.30 Francuska – Njemačka

    – grupa B (Manhajm)
    18.00 Hrvatska – Rumunija
    20.30 Španija – Austrija

    – grupa C (Minhen)
    18.00 Srbija – Crna gora
    20.30 Island – Mađarska

    Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

    Na Evropskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj danas su na programu posljednji mečevi trećeg kola u grupama A, B i C, nakon čega će biti poznati svi učesnici drugog kruga EP-a.

    U okviru grupe A koja svoje mečeve igra u Berlinu, danas će od 18 sati igrati Sjeverna Makedonija i Švicarska, te Francuska i Njemačka od 20.30 sati.
     
    U Manhajmu se u okviru grupe B od 18 sati sastaju Hrvatska i Rumunija, a potom od 20.30 Španija i Austrija.
     
    Grupa C od 18 sati donosi meč između Srbije i Crne Gore, a zatim od 20.30 sati igrat će Island i Mađarska.
     
    U drugom krugu EP-a, odnosno u Grupi II koju sačinjavaju prvoplasirane i drugoplasirane ekipe iz grupa D, E i F, igrat će Danska, Švedska, Slovenija, koje prenose po dva boda iz prve runde, te Nizozemska, Norveška i Portugal koje ne prenose bodove.
     
    U grupi I nastupit će Hrvatska, Mađarska i Njemačka, a pitanje je samo s koliko bodova će te reprezentacije doći u drugi krug. 
     
    Švicarska ima matematičke šanse da se plasira dalje, ali potreban joj je poraz Francuza od deset razlike i pobjeda od oko 15 razlike protiv Makedonaca, što je gotovo nemoguće da će se dogoditi, pa je realno kazati da je Francuska učesnik iduće runde takmičenja.  

    - Reklama -

    Za mjesto u drugom krugu borit će se Island i Srbija. Islanđanima protiv Mađarske je dovoljan bod da osiguraju drugi krug, a Srbiji treba pobjeda protiv Crne Gore i poraz Islanda.
     
    U slučaju da Španija pobijedi Austrijance, Hrvatska bi u drugi krug s dva boda otišla kao prva, a Španjolska bez bodova kao druga. Ako Austrijanci iznenade “Furiju“ te joj uzmu bod ili je pobijede, u drugi krug bi išle Hrvatska i Austrija s po jednim osvojenim bodom. 
     
    EP Njemačka, 3. kolo:

    – grupa A (Berlin)
    18.00 Sjeverna Makedonija – Švicarska
    20.30 Francuska – Njemačka

    – grupa B (Manhajm)
    18.00 Hrvatska – Rumunija
    20.30 Španija – Austrija

    – grupa C (Minhen)
    18.00 Srbija – Crna gora
    20.30 Island – Mađarska

    IzvorFENA
    Zenica
    clear sky
    30.5 ° C
    30.5 °
    30.5 °
    49 %
    1.9kmh
    0 %
    sri
    35 °
    čet
    32 °
    pet
    33 °
    sub
    31 °
    ned
    33 °