3.9 C

Nakon Messija, i Ronaldo ide kući! Cavani s dva majstorska gola srušio europske prvake

Nakon što smo u Kazanu gledali pravi spektakl u kojem je Francuska izbacila Argentinu s 4:3, pred nama je i druga utakmica osmine finala između Portugala i Urugvaja.

Urugvaj je u utakmicu ušao kao prvoplasirana momčad skupine A. Tabarezovi izabranici nalaze se u uglednom društvu Hrvatske i Belgije, kao jedine tri reprezentacije koje su upisale sve tri pobjede na prvenstvu.

Naime, Urugvajci su slavili protiv Egipta golom Gimeneza u 89. minuti s 1:0, pa golom Suareza srušili Saudijsku Arabiju istovjetnim rezultatom (1:0), a onda se raspucali u zadnjem kolu pregazivši domaćina s 3:0.

Portugal je natjecanje započeo s 3:3 protiv Španjolske, nakon čega je s 1:0 pobijedio Maroko i odigrao slabašnih 1:1 s Iranom u zadnjem kolu.

Upravo je utakmica protiv Irana bila jedna od lošijih u karijeri Cristiana Ronalda, obzirom da je bio nemoćan pred golom objektivno puno slabijeg protivnika te je, uz promašen penal, dobro prošao kada mu je oprošteno nervozno udaranje laktom suparnika posred lica.

Ururgvaj je u današnjem susretu poveo u 7. minuti! Nevjerojatan dupli pas, s jedne strane terena na drugi, odigrali su Cavani i Suarez, a napadač PSG-a okrunio je rijetko viđenu akciju zakucavanjem lopte iza leđa Patricija!

Suarez je mogao udvostručiti prednost da je u 14. minuti samo malo preciznije pucao glavom, a Guedes je par minuta kasnije u izglednoj prilici pucao u ruke sigurnog Muslere – vratara koji još nije primio gol u Rusiji!

I u 22. minuti Luis Suarez je bio blizu novom golu Urugvaja kada je prizemnim udarcem iz slobodnog udarca skoro iznenadio portugalskog vratara, koji u zadnji tren vadi loptu pored desne vratnice.

Prvu, naizgled, bolju priliku na utakmici Ronaldo je imao u 32. minuti kada je imao priliku izvesti slobodni udarac na oko 20 metara od gola. No, tukao je ravno u blok Urugvajaca.

U 45. minuti zaprijetio je i Pepe, a njegov udarac glavom završio je u rukama Muslere. U posljednjoj minuti pucao je Cavani, ali pored gola, te se u svlačionice otišlo s minimalnim vodstvom Urugvaja, koji je i općenito ostavio puno bolji dojam od bezidejnog europskog prvaka.

Drugo poluvrijeme dalekometnim pokušajem otvorio je Raphael Guerreiro, no nedostajalo je preciznosti pa je lopta završila na tribini. Uslijedila je dobra akcija Portugalaca, nakon koje je lopta završila u korneru. Izvođač je bio Ronaldo, koji proslijeđuju za Guerreira, a on savršeno precizno ubacuje na peterac gdje pronalazi nečuvanog Pepea koji, u 55. minuti, pogađa glavom za 1:1!

No, utakmica nije dugo bila u egalu, jer u 62. minuti Edinson Cavani majstorski zabija u suprotan kut s ruba kaznenog prostora i vraća Urugvaj na gol prednosti!

Portugalci su pokušali oštrim udarcem Guerreira koji je završio prego grede. Uslijedio je tužan trenutak za sve ljubitelje nogometa , jer je dvostruki strijelac Cavani s bolnom grimasom na licu morao napustiti igru! A s terena ga je ispratio Ronaldo…

Uslijedilo je desetak minuta opsjede gola Urugvajaca, prijetili su Quaresma, Fernandes, a iz daljine je pokušao i Ronaldo, no niti jedan udarac nije ugrozio Musleru.

Portugal je blizu poravnanju bio u i drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Ronaldo je promašio s male udaljenosti, a na kraju je dobio i žuti karton zbog prigovora sucu i samo dokazao da ovo nije bila njegova večer. Ali, priliku za popravni neće imati jer – Portugal ide kući!