7.5 C

Nedžad Husić prvak Evrope u olimpijskom taekwondou do 21 godine

Bosna i Hercegovina ima prvaka Evrope u olimpijskom taekwondou do 21 godine nakon završetka drugog dana Evropskog prvenstva koje se održava u Tallinnu u Estoniji, prenosi Anadolu Agency (AA).

Nakon pet borbi najbolji bh. taekwondoista Nedžad Husić, osvojio je zlatnu medalju pobjedom u finalu nad predstavnikom Danske sa 21:11.

Husić je redom savladavao predstavnike Turske sa 38:20, Francuske sa 33:7, Njemačke sa 40:13 i Rusije sa 24:22, da bi u finalu savladao već pomenutog predstavnika Danske.

Osim Husića, drugog dana Evropskog prvenstva u taekwondou koje se održava u Tallinu reprezentacije Bosne i Hercegovine imala je sedam takmičara.

Bronzanu medalju obezbjedila je Ejla Makaš koja je nakon što je bila slobodna u prvom kolu savladala predstavnicu Hrvatske u drugom kolu sa 25:20, a porazom 16:18 od predstavnice Rusije na kraju se okitila bronzanom medaljom.

Hena Melez poražena je od predstavnice Španije sa 13:15, nakon čega je svoj nastup imao i Nino Šeremet koji je poražen od predstavnika Ukrajine sa 18:24. Petra Ždero nastupila je protiv predstavnice Moldavije te je poražena rezultatom 9:12.

Emina Višnjić savladala je predstavnicu Latvije sa 17:15, nakon čega je u borbi za medalju predala protiv predstavnice Ukrajine pri rezultatu 2:23, dok je Nihada Hodžić bila bolja od Poljakinje sa 7:6, nakon čega je poražena sa 12:10 od predstavnice Turske.

Narednog dana nastavljaju se borbe u kojima će BiH imati priliku za nove medalje.