9 C

Nevjerovatni Messi hat-trickom odveo Argentinu na SP 2018 (VIDEO)

A tko drugi nego Leo Messi! Kad je Argentina posljednje kolo kvalifikacija za SP dočekala čak i izvan zone doigravanja (na šestom mjestu), kad je prijetio prvi SP bez Argentine još od 1970. godine, kad je teren na ionako vrućem gostovanju u Quitu bio grozan, kad su gauči psihički uzdrmani i pod velikim pritiskom zbog samo deset bodova od 24 moguća u zadnjim susretima, a izbornik i dalje tvrdoglavo ne zove Higuaina, a Dybalu i Icardija drži na klupi… jedini je spas Messijeva čarolija.

Argentina je izborila plasman u Rusiju pobjedom u Ekvadoru 3:1, Messijevim hat-trickom!

U dramatičnom prvom poluvremenu domaćin je poveo već nakon 40 sekundi lijepim golom Iborre nakon akcije s Ordonesom.

No, Messi je u 12. vješto izjednačio nakon asistencije Di Marije, a u 20. minuti i preokrenuo nakon pogreške domaće obrane.

Da bi u 62. minuti s trojicom suparničkih igrača na leđima u padu prebacio golmana, fenomenalan potez za 3:1!

Argentina tako odlazi na SP čak s trećeg mjesta, ali kad se slavlje malo stiša, imat će na čemu raditi Sampaoli. Jer gauči su u 18 kola zabili svega 19 golova (s takvim napadačima!), jednako koliko i posljednja Venezuela!? Samo je Bolivija zabila manje (16), a gol-razlika Argentinaca je preskromnih 19:16.

Brazil je ugostio Čile posve rasterećen, ali navijači su tražili poraz, kako ljutiti rival Argentina ne bi preskočila Čileance, odnosno kako bi gauči SP gledali kod kuće.

Brazil je sjajnim učinkom pod izbornikom Titeom od devet pobjeda i dva remija u 11 utakmica došao u mogućnost da kvalifikacije za SP završi s 41 bodom, najviše još od Argentine 2001. godine. I uspio je: pobjedom 3:0 dohvatio je taj učinak, ali i ostavio Čileance bez SP-a! Što znači i, kako je sam najavio, oproštaj Artura Vidala od reprezentacije.

U prvom je poluvremenu Čile (bez kartoniranog Vidala) bio bolji, ali Brazil je imao dvije najveće šanse: Bravo je skinuo Neymaru, a Jesus nije dobro reagirao glavom.

No, u nastavku je Brazil slomio Čileance. U 55. minuti Alexis Sanchez je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Casemiru, Dani Alves pucao je iz slobodnog udarca, Bravo je odbio loptu, ali natrčao je Paulinho i pogodio za 1:0.

A samo dvije minute kasnije sjajna lopta Coutinha za Neymara, koji ulazi i daje zicer Gabrielu Jesusu, a Cityjev napadač ne griješi – 2:0.

Sanchez je odmah skoro smanjio, a u 61. se minuti zakuhalo na terenu, došlo je do naguravanja, a čini se da je Sanchez i zgrabio za vrat Paulinha! Sudac je sve smirio razgovorom, bez crvenih kartona.

Neymar je nastavio prijetiti, a Medel je u 79. promašio veliku šansu za Čile. Da bi u 93. minuti Bravo otišao u brazilski šesnaesterac na korner, no Brazilci su raščistili, Willian je dugom loptom našao Jesusa, koji se ušetao u prazan gol za 3:0

Urugvaj je ugostio Boliviju, koja je povela autogolom Gastona Silve u 24. minuti. No, u završnici poluvremena preokret golovima Caceresa u 40. i Cavanija u 42. minuti, uz dvije asistencije baš – Gastona Silve.

Luis Suarez u 60. i 76. minuti završio je posao za visokih 4:1 Urugvaja. Godin je autogolom u 79. smanjio na 4:2.

Peru i Kolumbija odigrali su 1:1. James Rodriguez na Falcaovu asistenciju u 56. je doveo Kolumbijce u vodstvo, ali Guerrero je u 76. izjednačio.

Paragvaj se pošteno izblamirao, jer u goste mu je došla posljednja Venezuela, pobjedom bi otišao na SP, ali izgubio je s 1:0 i ostao i bez playoffa! Herrera je zabio u 84. minuti.

Konačni poredak: Brazil 41, Urugvaj 31, Argentina 28, Kolumbija 27 (idu na SP), Peru 26 (igrat će playoff protiv Novog Zelanda), Čile 26, Paragvaj 24, Ekvador 20, Bolivija 14, Venezuela 12.