5.9 C

Njemačka ide kući, Korejci eliminirali svjetske prvake

Jedno od najvećih iznenađenja u historiji svjetskih prvenstava – Njemačka je u skupini završila put na Svjetskom prvenstvu u Rusiji! Aktualni svjetski prvaci su izgubili od Južne Koreje 2:0 i kao posljednjeplasirana ekipa skupine F, napuštaju Rusiju.

Imao je elf sve u svojim rukama, rezultat druge utakmice, između Švedske i Meksika (3:0) im je išao na ruku, trebala im je pobjeda protiv Koreje, no izabranici Joachima Löwa su izgubili i za njih je prvenstvo gotovo.

Ovu su vijest s veseljem dočekali navijači Meksika, koji su unatoč porazu svoje reprezentacije, na kraju ipak slavili.

Njemačka je u potpunosti okružila šesnaesterac Južne Koreje, ali Gomez, Kross i društvo nikako nisu uspjevali pronaći put do mreže. Najbolju priliku imao je Hummels u 87. minuti kada je Ozil ubacio s desne strane, a branič elfa neometan s pet metara umjesto glavom, loptu pogodio ramenom.

Tridesetak sekundi kasnije, Kross je pucao s ruba kaznenog prostora, ali ravno u golmana Južne Koreje. U 91. minuti, Njemačka je doživjela još veći šok. Umjesto da postignu gol, izabranici Joachima Löwa su primili gol. Nakon gužve u šesnaestercu, sam ispred Neuera našao se Kim Young-Gwon i zatresao mrežu elfa.

Sudac je prvotno označio zaleđe, ali je nakon pregleda snimke promijenio svoju odluku i pokazao na centar. Tri minute kasnije, Korejanci su zabili i drugi gol, Neuer je izgubio loptu na protivničkoj polovici, sam je na gol išao Son i zabio u nebranjenu mrežu.