3.7 C

NK Čelik u prvoj pripremnoj utakmici savladao ekipu iz 1. Federalne lige

Jučer je NK Čelik odigrao prvu, pripremnu, prijateljsku utakmica sa ekipom HNK Orašje.

– Bila je ovo odlična prilika za provjeru našeg tima, budući da se ekipa HNK Orašje takmiči u Prvoj ligi Federacije BiH – objavili su iz NK Čelika na Facebooku.

Za Čelik su od prve minute nastupili: Sejmen, Duraković, Smajić, Popović, Šehić, Ibraković, Piljug, Kovač, Salijević, Salkić i Kolić. Priliku za igru dobili su još i Šišić, Mahmutović, Horić i Durmiš, Delić i Kadrić.

Prvi pogodak na utakmici zabilježen je u 34-oj minuti, a strijelac je Kolić. Dvije minute poslije, gosti su izjednačili, te se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu bilo je nekoliko dobrih prilika za NK Čelik koje nisu bile realizovane, sve do finiša utakmice kada je sudija pokazuje na bijelu tačku. Mahmutović je šutiro prema golu, ali jedan igrač Orašja je igrao rukom. Siguran s bijele tačke bio je Gabrijel Popović za konačnih 2:1.

– Nakon duge zimske pauze, došlo je na red i odigravanje pripremnih utakmica. Željeli smo da vidimo kako ekipa stoji sad, nakon određenih manjih izmjena u igračkom kadru. Zadržali smo kostur ekipe, vrijedno smo trenirali tokom pauze i evo pokazali da se uspješno možemo boriti i sa timovima iz viših liga. Čestitam protvniku na fer i korektnoj igri i borbi i čestitam momcima na pobjedi – izjavio je trener Čelika Pavle Skočibušić.