9 C

Nogometaši Barcelone zaradili čak 92 milion eura bonusa!

Nogometaši španskog velikana Barcelone prošle sezone zaradili su čak 92 miliona eura bonusa.

Barcelona je prošle sezone osvojila špansko prvenstvo i Superkup. U Ligi prvaka je ispala od Liverpoola u polufinalu, dok je u Kupu kralja u finalu izgubila od Valencije.

Barcelonini igrači su zaradili dva miliona eura bonusa više od sezone ranije, te tri miliona eura više nego 2015. kada su osvojili Ligu prvaka, špansko prvenstvo i kup.

Finansijski izvještaj otkriva i kako je klub potrošio 541 miliona eura na troškove osoblja u svim svojim sportskim timovima, pri čemu 311,9 miliona eura na trenere i igrače prvog tima, prenosi Hina.