6.9 C

Nogometaši Bayerna prvi finalisti njemačkog kupa

Nogometaši minhenskog Bayerna uvjerljivom su pobjedom 6:2 na gostovanju kod Bayer Leverkusena izborili finale njemačkog kupa.

Nakon samo deset minuta igre bilo je 2:0, nakon što su mrežu domaćih pogodili Javi Martinez u 3. i Robert Lewandowski u 9. minuti.

Lars Bender pogotkom u 16. minuti vratio je nadu Leverkusenu, no Bayern je uzvratio s još tri gola koje su postigli Thomas Mueller u 52. i 64. te Thiago Alcantara u 61. minuti susreta.

Leon Bailey u 72. smanjio je na 5:2, a šest minuta kasnije konačnih 6:2 postavio je Mueller, čime je kompletirao svoj hat-trick.

U drugom polufinalu u srijedu sastaju se Schalke i Eintracht Frankfurt.