8.1 C

Nogometaši Čelika bolji od NK Kolina na Bilinom polju

Nogometaši Čelika danas su igrali utakmicu Druge lige FBiH gdje je u gostima bila NK Kolina.

Po kišovitom i hladnom vremenu danas se na Bilinom polju okupilo oko 2.000 gledatelja, te su domaći navijači upotpunili današnji ambijent sjajnim navijanjem.

Kolina je u Zenicu došla s prednošću od jednog boda u odnosnu na Čelik, koji je silno motivisan od prve minute krenuo u napade prema golu gostiju. Već u 1. minuti Međuseljac sa sedam metara šutira, a njegov šut brani Osmanspahić. U 4. minuti domaći vode, Žuna je ukrao jednu loptu zadnjoj lini gostiju, dodao je do Šijerkića, koji sa 10 metara matira gostujućeg golmana za vodstvo Čelika 1:0. Nastavili su se napadi domaće ekipe, te je pravo čudo šta su sve promašili Međuseljac, Šijerkić i Durmiš. Nakon toga u 35. minuti nakon greške Sivca, Polovina je izašao sam pred Durmu, koji sjajno reaguje i spašava Čelik. I kad se očekivalo da glavni sudija Ermin Hadžović svira kraj prvog poluvremena, on je nakon jednog duela u šesnaestercu Čelika, dosudio najstrožiju kaznu za goste, što je izazvalo salve zvižduka i proteste domaćina, loptu je na bijelu tačku naštimao Armin Polovina šutirao i pogodio prečku gola Čelika, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:0 za domaćina.

U drugom dijelu domaći napadaju, a gosti pokušavaju iz kontranapada i prekida ugroziti gol domaćina. To se dogodilo u 64. minuti, kada nakon jednog kornera i odbijene lopte, ista dolazi do Pljevljaka koji iz voleja postiže eurogol za 1:1 na Bilinom polju. Nakon gola opsada gostujućeg gola, ali Šijerkić i Žuna ne koriste izgledne šanse za pogodak. U 75. minuti ipak domaći uspjevaju dati gol, Sivac je ubacio s desne strane, Šijerkić primio loptu, a nakon gužve mladi Međuseljac majstorski vrhom kopačke šalje loptu u mrežu gostiju za vodstvo Čelika 2:1. Nastavili su se napadi crno-crvenih, a u 78. minuti novi gol u mreži gostiju, Mehić je sjajno uposlio Šijerkića, koji sjajno šutira po zemlji sa oko 10 metara i matira gostujućeg golmana za vodstvo Čelika 3:1. Domaći nogometaši nisu se zaustavljali, te su krenuli po novi gol, a to se desilo već u 80. minuti, sjajna asistencija Durmiša za Međuseljca, koji s par metara postiže danas svoj drugi, a za Čelik četvrti gol za ubjedljivo vodstvo Zeničana. Do kraja utakmice gosti su ublažili poraz golom Polovine u 88. minuti za konačnih 4:2 za Čelik.

Nakon 13. kola na tabeli, vodeći je sada Čelik sa 32 boda, dok je Kolina na drugoj poziciji sa 30 bodova. U narednom kolu Čelik će ponovo biti domaćin, ovaj put ekipi Azota, dok će Kolina na svome terenu dočekati tim Usore.